Новости

Незалежно від того, чи прийдуть кандидати у президенти до студії, НСТУ проведе дебати 19 квітня – ЦВК

Національна суспільна телерадіокомпанія України проведе офіційні дебати у студії Суспільного мовника між кандидатами на пост президента України перед днем тиші 19 квітня о 20: 00. 

Про це сказали голова Центральної виборчої комісії (ЦВК) Тетяна Сліпачук та голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) Зураб Аласанія під час прес-конференції 9 квітня.

«ЦВК виділить кошти, НСТУ підготує студію. Будемо чекати кандидатів», – сказала Тетяна Сліпачук і додала, що формат дебатів прописаний у постанові ЦВК від 5 травня 2014 року № 472, її не будуть змінювати. Згідно з законом про вибори Президента та постановою ЦВК дебати мають відбутися у студії Суспільного 19 квітня, «все інше за бажанням» самих кандидатів.

Вона пояснила, що якщо один чи два кандидати не з’являться, то о 20: 00 на екрані Суспільного та в радіоефірі буде бігова стрічка: «Вибачте, кандидат на пост президента України прізвище, ім’я не з’явився у студію Суспільного».

Зураб Аласанія додав, що вартість 60 хвилин теледебатів у студії Суспільного без ПДВ – 5 млн 767 тис. грн. Якщо на дебати прийде один кандидат на пост президента, він зможе використати весь час. Голова поавління НСТУ має сумніви, чи кандидати у президенти встигнуть взяти участь одночасно в неофіційних дебатах на НСК «Олімпійський», які хочуть розпочати о 19: 00 за рахунок виборчих фондів і о 20: 00 приїхати у студію телецентру на Суспільне на вул. Іллєнка, 42. «О 20: 00 19 квітня ми зобов’язані почати дебати у студії Суспільного», – підкреслив він.

Тетяна Сліпачук зазначила, що наразі не передбачено покарання для кандидатів у президенти, які не візьмуть участь у дебатах на Суспільному, оплаченому з державного бюджету. «Покарань не буде, окрім морального відношення виборців», – пояснила вона.

Щодо можливих дебатів на НСК "Олімпійський" у Центральній виборчій комісії зазначили: такі заходи є формою передвиборчої агітації, що регулюється ст. 58 Закону "Про вибори Президента України" й не заміняють національних теледебатів у студії Суспільного мовника. Кандидати мають право проводити такі заходи самостійно за власним бажанням і домовленістю між собою.

«Усе інше, про що кандидати можуть домовитися між собою, наприклад, у форматі ток-шоу чи у форматі дебатів у будь-якому іншому місці, якщо ми дивимося статтю 58-му Закону, яка регламентує проведення передвиборчої агітації, вона також надає кандидатам можливість зробити такого типу спільний захід. Основна риса цього — це фінансування коштом виборчих фондів кандидатів, це дотримання рівності, тобто не може бути так, щоб один із них мав більше можливостей, ніж інший. І, будь ласка, це також є важливим для суспільства, для того, щоб побачити й інший формат, але його треба відрізняти від того, про який ми говорили спочатку», — сказала голова ЦВК Тетяна Сліпачук.

© 2010-2020гг. Broadcast Project All Rights Reserved.Design & Development by Broadcast

Search