Новости

У Верховній Раді прийнято закон про підтримку креативних індустрій

16 червня Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)». За це рішення проголосувало 343 депутатів. Жоден з законотворців, присутніх у залі, не голосував проти. 17 депутатів утримались.

Закон вносить зміни до дев’яти законів: «Про телебачення і радіомовлення», «Про рекламу», «Про державну допомогу суб’єктам господарювання», «Про Український культурний фонд», «Про державну підтримку кінематографії в Україні», «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав», «Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні», «Про оренду державного та комунального майна», «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Таким чином закон надає можливість мовникам не виконувати програмну концепцію та вимоги закону на час карантину, скасовує вимоги про номери ліцензій і дозволів у радіорекламі, встановлює процедуру державної допомоги для підтримки культури, креативних індустрій і туризму,  визначає УКФ для туризму та креативних індустрій, інституційні гранти, додає форму державної підтримки девелопменту фільмів і серіалів, скасування тимчасових тарифів роялті ОКУ,  визначає гранти Українського інституту книги замість державного замовлення тощо. 

Під час розгляду законопроєкту у сесійній залі депутати окремо голосували за три правки, які були не враховані  профільним комітетом. Це правка №70 Володимира В'ятрович. На її прийнятті наполягали автори. Депутат  під час свого виступу у наголосив на тому, що ця правка має завадити тіньовому збору авторської винагороди організаціями колективного управління. За словами юристів НСТУ, ця правка встановлює чітке врегулювання  сфери збору роялті через ОКУ; цивілізовані правила відносин між ОКУ та правовласниками, унеможливить  нелегітимний збір роялті. Однак за неї проголосувало лише 90 депутатів. Так само депутати не підтримали правку №23 Ярослава Железняка. Заступник голови комітету з питань гуманітарної політики та інформації Микита Потураєв назвав цю правку компромісом, який з одного боку дозволить креативним індустріям пережити заходи, зумовлені захистом від пандемії: «Але ми не можемо розоряти орендодавців. Але ми пішли на компроміс. Хоча ми в комітеті проти цієї правки». Під час голосування правка також не взяла достатньо голосів.

Єдиною правкою, яка була врахована під час голосування у сесійній залі стала №110, авторства Миколи Княжицького. За його словами, її прийняття дозволить  скасувати юридичні  неточності законопроєкту №3377. Комітетом вона була врахована редакційно,. І пан Потураєм закликав депутатів  її підтримати.

Нагадаємо, 13 травня 2020 року Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №3377.

24 квітня 2020 року Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав три законопроєкти щодо економічної підтримки культури та креативних індустрій через дію обмежувальних заходів, запроваджених з метою запобігання виникненню і поширенню коронавірусу COVID-19.

 

Джерело: Детектор Медіа

Новое на сайте

Search