Новости

Зеленський візьметься за кодування супутникових каналів

Президент Володимир Зеленський повідомив, що хоче переглянути питання щодо кодування супутникового сигналу телеканалів. Про це 9 березня він сказав на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Культура. Медіа. Туризм» - інформує інтернет-портал «Детектор Медіа».

«Наші канали закодовані через комерціалізацію цього процесу. Я особисто зустрічався пару разів із керівниками українських телевізійних медіагруп. Ми домовлялися, що будемо розширювати справедливу українську інформацію про Україну, бо за нас її зроблять точно несправедливо. Є якісь перші кроки. Я вважаю, що вони дуже слабкі. Це питання будемо переглядати», – пояснив президент.

Читайте також: Рік кодуванню

Він розповів, що поставив завдання перед міністром культури та інформаційної політики Олександром Ткаченком щодо реклами України за кордоном. «Якщо ми розширюємо наше мовлення, ми повинні рекламувати це. Це пряма реклама, – повідомив глава держави. – Витрачати таргетовано бюджетні гроші на пряму рекламу України, туризму, інформації».

Зеленський також розповів, що бачить загрози щодо провайдера загальнонаціонального ефірного цифрового телебачення «Зеонбуд». «Ця компанія не є державною, саме в їхніх руках весь ефір країни. Я, до речі, вважаю, що це дуже небезпечно», – сказав президент і додав, що «Зеонбуд» обіцяв збільшити покриття.

Крім того, Зеленський зазначив, що є наслідки введення санкцій проти Тараса Козака, Віктора Медведчука, телеканалів «112 Україна», NewsOne та ZIK. «Наслідки є. Ми розуміємо, що збільшилася кількість провокацій на фронті. Я не хочу пов’язувати саме з цим, але ми бачимо, що це в один час», – уточнив очільник держави.

Нагадаємо, у ніч на 29 січня 2020 року 4 найбільші медіагрупи – StarLightMedia, «1+1 медіа», «Медіа Група Україна» та «Інтер медіа груп» закодували 22 канали на супутнику. Канали закодовані системою умовного доступу Verimatrix. Гравці ринку платного ТБ розраховували, що 2 млн користувачів супутникового ТБ виберуть платний тип підключення, але близько 70% абонентів залишилися дивитися некодовані. Більше третини глядачів все ще сподіваються, що канали медіагруп розкодують. Натомість представники оператора супутникового телебачення Viasat кажуть, що «розкодування супутникового сигналу українських каналів не відбудеться в жодному випадку».

28 лютого 2020 року президент України Володимир Зеленський обговорив з керівництвом провідних вітчизняних медіагруп проблеми, які виникли після початку кодування 4 медіагрупами супутникового сигналу їхніх телеканалів. Сторони домовилися про запуск некодованих міжнародних версій головних каналів, розширення покриття цифровим ефірним телебаченням, запуск соціальних пакетів супутникового ТБ з мінімальною абонплатою.

Новое на сайте

Search