Новости

«Дом» та «UATV» купили телевізійне обладнання за суттєво завищеною ціною – «Наші гроші»

ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України» (телеканали «Дом» та «UATV») уклало дві угоди з ТОВ «Комтел» про купівлю телевізійної апаратури за суттєво завищеними цінами, пишуть «Наші гроші».

Згідно з «Прозорро», загальна сума угоди складає 105,25 млн грн, до кінця 2021 року телеканалам поставлять обладнання виробництва компаній GrassValley, Evertz, Lawo, Riedel та Vizrt.

Зокрема, дві панелі керування Riedel RSP-2318-PRO купили по 151 тис. грн. Як пише видання, у Німеччині їх можна знайти по 1 524 євро, або 46 тис. грн – втричі дешевше, однак без доставки.

Шість гарнітур на одне вухо Riedel AIR (D1/XLR4F) замовили по 11 839 грн. У Німеччині вони продаються по 240 євро, або 7 195 грн. Це в півтора раза дешевше, але без доставки. Поставку оплатять протягом десяти банківських днів. Гарантійний строк становитиме рік.

«Закупівлі провели за переговорною процедурою з посиланням на відсутність конкуренції з технічних причин. В обґрунтуванні сказано, що в Україні обладнання згаданих виробників може поставляти та обслуговувати тільки "Комтел". Він є їхнім ексклюзивним партнером, а виробників замовник обрав задля сумісності з тим обладнанням, яке вже використовує», – пише видання.

Київський «Комтел» на чолі з Євгеном Хоменком належить Івану і Дмитру Омелянюкам. «Наші гроші» пишуть, що у часи четвертого президента Віктора Януковича державний канал «Культура» замовив цій фірмі телевізійну апаратуру за завищеними цінами на 7,40 млн грн, а суд визнав закупівлю правомірною.

Інша фірма Омелянюків, ТОВ «Комтел Системи мовлення», продавала телеапаратуру каналу «БТБ» («Банківське телебачення»), який запустив Нацбанк під керівництвом Сергія Арбузова.

Після Майдану на технічній базі «БТБ», інформагентства «Укрінформ» і ДТРК «Всесвітня служба УТР» запустили іномовлення «UATV», а вже за президентства Володимира Зеленського на базі іномовлення було створено ще й російськомовний канал «Дом».

Як пише видання, після створення «Дому» держпідприємство почало освоювати значно більше коштів.

«Так, цьогоріч воно роздало підрядів на 449,73 млн грн. Окрім нинішньої закупівлі обладнання, найбільші підряди стосувалися виробництва телевізійного продукту», – пише видання.

Канал «Дом» відмовився коментувати «Детектору медіа» матеріал «Наших грошей».

Телеканал «Дом» розпочав роботу у березні 2020 року, він мовить на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) для «об'єктивного інформування українців на території Донецької та Луганської областей, АР Крим та м. Севастополя та їхнього повернення до українського порядку денного».

 

Джерело: Детектор медіа

Новое на сайте

Search