Новости

Суспільне радіо: різдвяна програма

З нагоди Різдва Христового, яке християни східного обряду відзначають 7 січня, в ефірі каналів Суспільного радіо звучатимуть тематичні програми та прямі трансляції Різдвяних богослужінь.

5 січня

О 10:30  UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура транслюватимуть зі Стамбулу (Туреччина) підписання Томосу Вселенським патріархом Варфоломієм. Коментуватиме ведучий Роман Коляда.

О 15:00 у програмі "Шаровари-шоу" на UA: Радіо Культура ведучий Захар Давиденко говоритиме про щедрівки та колядки, традицію цих співів та їхню модифікацію.

О 16:35 у передріздвяні вечори 5 і 6 січня на слухачів UA: Радіо Культура чекає різдвяне оповідання канадсько-української письменниці Ольги Мак "Розігріті душі" у виконанні заслуженого артиста України Бориса Лободи, в якому щира колядка, виконана дитячими голосами, творить дива навіть у радянському селі.

О 21:00 у програмі "Вистава без антракту" на UA: Радіо Культура звучатиме радіопостановка повісті Миколи Гоголя "Ніч перед Різдвом" у виконанні артистів Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької. Колоритні образи Кума та Чуба створили знані актори Олександр Гринько та Федір Стригун. Роль гонорової красуні Оксани гратиме Таїсія Литвиненко, а відчайдушного коваля Вакулу відтворить Богдан Козак. Український переклад Максима Рильського. Музика композитора Євгена Станковича.

6 січня

О 8:30 на UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура можна буде почути наживо божественну літургію і процес вручення Томосу про автокефалію митрополиту Української православної церкви зі Стамбулу (Туреччина). Ефір коментуватиме ведучий Роман Коляда.

О 9:15 в ефірі UA: Радіо Культура звучатиме спецвипуск щоденної ранкової програми "Культура Live", в якій обговорюватимуть проголошення автокефалії православної церкви в Українській Народній Республіці у 1919 році Директорією УНР на чолі з Симоном Петлюрою. До студії завітають директор музею Української революції 1917-1921 рр. Олександр Кучерук та історикиня, археографиня і музеєзнавиця Ірина Преловська. А фольклорист і музикант Валерій Гладунець розкаже про пісенну традицію різдвяних колядок в різних регіонах України.

О 16:40 у рамках спецпроекту Суспільного до Різдва в ефірі UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура ведучий Українського радіо Роман Коляда спілкуватиметься в студії з представником Православної церкви України та релігієзнавицею Тетяною Деркач про значення Томосу для України та зміни, які він принесе в життя вірян.

О 17:00  UA: Українське радіо транслюватиме наживо Різдвяне богослужіння з Володимирського собору. Службу вестиме Святійший і Блаженніший Філарет І. Протягом ефіру церемонію коментуватимуть Роман Коляда і представник Православної церкви України.

О 20:05 в ефірі UA: Українське радіо транслюватиметься у записі Різдвяне богослужіння в греко-католицькому Патріаршому соборі Воскресіння Христового, яке відбудеться у цей день годиною раніше.

7 січня

О 6:05  UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура транслюватиметься наживо Різдвяне богослужіння в греко-католицькому Патріаршому соборі Воскресіння Христового.

О 8:12 до студії "Культура.Live" на UA: Радіо Культура завітає фольклористка Галина Бондаренко, котра розкаже про походження Різдва, трансформацію святкування Різдва, а також про народні і сучасні різдвяні традиції.

А вже о 10:00 на UA: Українське радіо відбудеться трансляція Різдвяного богослужіння у Софійському соборі (Київ). Службу вестиме предстоятель Української православної церкви Епіфаній.

Також на UA: Радіо Культура протягом усіх святкових днів звучатимуть тематичні поезії. Зокрема, можна буде почути вірші Івана Малковича та Юрія Андруховича у виконанні авторів.

Новое на сайте

Search