Новости

Врятувати кінотеатр «Київ» вже не зможемо

Початок тижня ознаменувався важливою подією для нашого міста: прес-брифінгом заступника голови КМДА Володимира Слончака з приводу продовження терміну оренди цілісного майнового комплексу кінотеатру «Київ» між Головним управлінням майном Київської міської державної адміністрації та товариством з обмеженою відповідальністю «Культурний центр «Кінотеатр Київ», який було укладено ще 04.01.1999 року.

Події довкола оренди розгорталися наступним чином. Ще 3 жовтня 2018 року "Культурный центр "Кінотеатр "Київ" звернувся до Департаменту комунальної власності міста з проханням продовжити строк оренди будівлі ще на 10 років, акцентувавши увагу на проведенні ними капітального ремонту будівлі, із збереженням первинного архітектурного виду та на проведенні різноманітних заходів культурного призначення за участі світових зірок і іноземних представництв. У відповідь на це звернення була отримана відмова. КМДА пояснила причину відмови постійним зверненнями ТОВ із проханням зменшення вартості оренди, при цьому сам орендатор передавав приміщення у суборенду за значно більшою ціною і отримував з цього досить непогані прибутки, а проведенні поліпшення не були узгодженні з орендодавцем. Наразі орендар сплачує місту всього 47 тисяч гривень на місяць за приміщення площею 7 131 кв. м. ( Це біля 7 грн. за кв.м)

«Тепер орендувати столичний кінотеатр "Київ" зможе кожен бажаючий, на підставі проведення нового прозорого конкурсу, а цільовим призначенням будівлі буде вказано саме кінотеатр, тому участь в конкурсі зможе взяти і попередній орендар - кінотеатр "Київ"», – заявив Володимир Слончак під час сьогоднішнього прес-брифінгу. Після проведення експертної грошової оцінки буде визначена нова орендна ставка, а стартувати ціна оренди на конкурсі буде з 700 тисяч гривень. Також в умовах конкурсу буде прописаний пункт, щоб новий кінотеатр показував в тому числі українське кіно. У держадміністрації відзначають, що місто не розглядає можливості приватизації будівлі - виключно оренда під кінотеатр. Не потрібно забувати, що кінотеатр «Київ» є пам’яткою з визначеним цільовим призначенням, тому перед укладанням договору оренди, балансоутримувач має спочатку укласти охоронний договір із Департаментом охорони культурної спадщини, у якому також буде прописано цільове призначення будівлі – кінотеатр.

Володимир Слончак наголосив, що фестивальний профіль у рамках, у тому числі, меморандуму між КМДА та кінофестивалем «Молодість» так само буде ключовим, як і покази арт-хаусного кіно тощо.

На сьогоднішній день невирішенним залишається питання чи знайдеться орендар, який готовий буде заплатити таку фантастичну ціну за оренду будівлі, яка хоча й знаходиться у центрі міста, але має цільове призначення – кінотеатр? Купівельна спроможність середньостатистичного українця невисока, тож ціна на білети у кінотеатр не зможе перекривати витрати орендаря на приміщення. Крім того, чи не приведе це все до ситуації навмисного збанкрутіння кінотеатру, з подальшим привласненням ласого шматочка такої величезної площі у центрі міста за копійки? І нарешті останнє – якщо усі ці роки влада міста знала про ситуацію із орендою приміщення кінотеатру, то чому дозволила користуватися майном та отримувати незаконні прибутки? Питання є, будемо чекати відповідь та подальшого розвитку подій.

Нагадаємо, що ще в грудні директор Департаменту культури Діана Попова повідомляла, що "Кинотеатр «Киев» продолжит свою работу"

 

Фото: Broadcast.net.ua

Новое на сайте

Search