Новости

Помилку все ще можна виправити, або Що відбувається навколо кінотеатру «Київ»

Друга половина січня ознаменувалася важливими для країни подіями: 90- річчям патріарха Філарета із Томосом українській незалежній церкві, запуском потягу нового сполучення Львів – Прага і навіть винесенням вироку екс-президенту України Віктору Януковича до 13 років позбавлення волі за державну зраду і пособництво у веденні агресивної війни проти України з боку Російської Федерації. Щодо інших новин, то мешканців столиці зацікавить інформація щодо ситуації навколо кінотеатру «Київ» та його подальшої долі.

24 січня відбулася прес-конференція ТОВ «Культурний центр кінотеатру «Київ» присвячена саме цій темі. Спікерами заходу виступили: директорка кінотеатру «Київ» - Вілія Іванівна Бондаренко, голова Державного агентства з питань кіно - Пилип Юрійович Іллєнко і модератором - програмний директор компанії «Артхаус Трафік» Ілля Дядик. Нагадаю, щоще 3 жовтня 2018 року"Культурный центр "Кінотеатр "Київ" звертався до Департаменту комунальної власності міста з проханням продовжити строк оренди будівлі ще на 10 років, акцентувавши увагу на проведенні ними капітального ремонту будівлі, із збереженням первинного архітектурного виду та на проведенні різноманітних заходів культурного призначення за участі світових зірок і іноземних представництв. У відповідь на це звернення була отримана відмова. КМДА пояснила причину відмови численними порушеннями в роботі КЦ при проведенні перевірки.

Досі не зрозуміло як раціональніше підійти до врегулювання цього питання, адже комісія, яка буде вирішувати подальшу долю кінотеатру «Київ» ще не збиралася, а питань вже назбиралося багато.

  1. Директорка кінотеатру пані Вілія ще раз наголосила, що так і не розуміє причин відмови, адже у реставрацію і відновлення цієї будівлі було вкладено власні кошти компанії майже 57 млн. гривень (Проте на прес-конференції не було чіткого роз’яснення чи погоджував орендар з орендодавцем, у відповідності до діючого законодавства, відповідні поліпшення орендованого майна).
  2. Щодо суборенди, навколо якої так багато галасу, то вона нібито письмово погоджена з заступником директора департаменту комунальної власності Шмуляром Олегом Васильовичем. (Однак передача цілісного майнового комплексу, до якого, за словами Бондаренко, належить кінотеатр «Київ», у суборенду забороняється законодавством взагалі!)

І все ж…На прес-конференції був присутній стенд із усіма видозмінами кінотеатру за останні 20 років: без опалення і електричного струму, багато безхатченків – на початку і зараз, коли у приміщенні проводяться французькі, польські і навіть американські фестивалі та інші різноманітні заходи за участі іноземних представництв. Відреставровані зали червоний і синій, а замість ігрового казино з`явився новий зал «Сінематека».Кінематограф розвивається і на екранах нарешті бачимо цікаве кіно власного виробництва. Кінотеатр «Загреб» і «Краків» беруть приклад з кінотеатру «Київ». Вони відбудовують свої приміщення та не забувають про збереження історії будівель, яка теж має багато цікавого для майбутніх поколінь.

Наостанок голова Держкіно підтримав думку про розвиток кіноіндустрії, додаючи, що задоволений створенням проектів не тільки в Україні, але й за кордоном, співпрацею Департаменту культури і керівництва КПІ ,,Київкінофільм".

«Якщо говорити про заклад культури, то ставити економічні критерії вище ніж оцінка культурного ефекту від діяльності, це не просто помилка, це приносить велику шкоду. Саме така політика людей, які на щастя вже не при владі у Києві, призвела до того, що сьогодні немає кінотеатру «Україна», який є не просто кінотеатром, а місцем історичної значимості не тільки для кіно, а й для історії боротьби за Незалежність України. Сьогодні ми навіть не уявляємо, що буде з цим кінотеатром».

Крім того Іллєнко все ж таки сподівається, що ситуацію з кінотеатром «Київ» все ще можна легко виправити, визнаючи помилки з обох сторін, дотримуючись законодавства і умов договору.

«Ніхто не говорить про те, що приміщення має бути передано безкоштовно, звичайно має бути адекватною орендна плата, але вона не має бути взята зі стелі. Мільйон гривень і думки про те, що ця ціна ринкова за оцінкою приміщення є помилковим» - додає голова Держкіно.

Платити 700 тис. гривень за оренду поки що ніхто не готовий. Сторони сподіваються на мирне врегулювання, без судових засідань та рішень. А поки ми будемо продовжувати пильностежити за розвитком подій.

 

Раніше ми писали: "КМДА: тепер орендувати столичний кінотеатр "Київ" зможе кожен бажаючий"

 

Фото: Broadcast.net.ua

Новое на сайте

Search