Новости

Українське обличчя «Берлінале»

Міжнародний кінофестиваль категорії «А» вважається одним із найпрестижніших і найбільш відвідуваних не тільки серед зірок, а й - спонсорів кіновиробництва. Щорічно він проходить у столиці Німеччини – Берліні, концентруючись на прогресивному та інтелектуальному кіно з гострою соціальною тематикою.

5 січня в інформаційному агентстві «УКРІНФОРМ» Держагентство з питань кіно влаштувало прес-брифінг щодо участі України в 69-му Берлінському міжнародному кінофестивалі «Berlinale».

Спікерами зустрічі стали:

  • Міністр культури України – Євген Нищук;
  • Виконавчий директор Українського культурного фонду - Юлія Федів; Продюсер фільму «Гарет Джонс» - Єгор Олесов;
  • Голова Асоціації кіноіндустрії України – Володимир Яценко;
  • Виконавчий директор Української кіно асоціації – Вікторія Ярмощук;
  • Директор БФ «Творча спадщина родини Марії Примаченко» - Анастасія Примаченко та
  • Директор ГО «Фонд Ігоря Янковського» - Тагір Імангулов.

В рамках конкурсної програми фестивалю, за активної підтримки Держкіно, відбудеться світова прем’єра історичного трилера режисера Аґнєшки Голланд «MR.Jones» / «Гарет Джонс». До речі, пані Голланд настільки професійно керує процесом зйомок, втілюючи уявну картину в реальність, що вже є номінанткою на премію «Оскар», BAFTA, володаркою «Срібного ведмедя» Berlinale 2017 і навіть встигла очолити Європейську кіноакадемію.

За словами продюсера «MR.Jones», Єгора Олесова, зйомки завершились нещодавно, хоча ідея створення зародилася майже п’ять років тому. Остаточна назва української версії картини ще невідома і досі знаходиться на етапі обговорення. Сподіватимемося, що до листопада 2019 року, моменту виходу у прокат, вже все визначиться. З боку держави фінансова підтримка становить майже 10% від загальної вартості кіновиробництва у 262 млн. гривень. Продюсери обіцяють, що Держкіно зможе побачити стрічку через півтора місяця, коли текст продублюють українською мовою.

Щодо сюжету трилера, то в його основі цілком реальні події - історія молодого журналіста Гарета Джонса, який вирушає у далекому 1933 році до Радянського Союзу заради викриття злочинів сталінського режиму і у пошуках правди, що ховається за завісою голодомору в Україні. Журналістське розслідування перетворюється на перегони зі смертю і Гарет постає перед вибором: зберегти власне життя чи відкрити світові правду.

Кінематографічні рейтинги цієї картини планують високими завдяки спільному виробництву трьох країн: України (компанія Kinorob та Держкіно), Польщі (Film Produkcja за підтримки Польського кіноінституту) та Великої Британії (Boy Jones Gilms). Промо-кампанія в Україні вже розпочалася, на ній базується масштабний соціально – просвітницький проект, головною метою якого є популяризація персони Гарета Джонса не тільки у світі, а й в Україні та збереження пам’яті про голодомор 1932-33 років.

Українське обличчя «Берлінале»

Підсумовуючи прес-брифінг хочу додати, що ключовими моментами цьогорічної роботи України на кіноринках інших держав визначено мотиви робіт народної художниці Марії Приймаченко, якій в цьому році виповнюється 110 років з дня її народження. Саме через її творчу спадщину нашу країну презентуватимуть іноземній аудиторії. Збереження традицій і рух вперед із новими світовими технологіями – запорука успіху нашого кіномистецтва у майбутньому.

Українське обличчя «Берлінале»

Українське обличчя «Берлінале»

Українське обличчя «Берлінале»

 

 

Новое на сайте

Search