Здається, OTT-сервіси множаться щомісяця, а то й щотижня. Якщо в США свої OTT-платформи запускають кіностудії й телеканали, то в Україні до процесу долучилися інтернет-провайдери.
Про одного з них, «Воля», знає більшість українських користувачів, але не про те, що є OTT-сервіс Volia TV. Щоб приєднатися, не треба бути абонентом провайдера, укладати договір в офісі компанії чи брати в оренду роутер. Ці архаїчні формати клієнтського обслуговування «Воля» не перенесла в роботу Volia TV. Тут все просто: реєстрація через номер телефону або email, код підтвердження і пароль, і все — ви користувач Volia TV, та ще й перші 7 днів дивитесь безкоштовно.
Два десятки пакетів Онлайн ТБ — чи варто їх розрізняти?
Провайдер «Воля» виходить на ринок OTT-платформ, широко розкривши обійми пакетів. Я говорю про те, що у меню Volia TV є десяток різних пакетів — і це тільки основні, а ще є додаткові, і їх стільки ж. Я з подивом нарахувала аж 3 спортивні: Volia Sport, Футбол HD, Volia Super Sport HD. Як на мене, ну дуже має напружитись користувач, щоб розібратися.
Зате вартість пакетів уприємнює. Наразі Volia TV має кілька акцій: Volia Live TV, Volia Kids, Volia Movies можна придбати за 1 грн/ 14 днів, а пакет Volia Sport купити за 1 грн/ місяць. Але ці акційні пакети входять до Volia Premium, а він коштує лише 99 грн/ місяць (ціна буде дійсною протягом пів року) і має найбільше наповнення — за такі гроші можна навіть не починати з’ясовувати різницю між іншими пакетами, а підключати одразу його. Без акції ціна Volia Premium становитиме 250 грн/ місяць.
Volia TV усіляко підкреслює свої конкурентні переваги: доступність міжнародних телеканалів, спортивні трансляції (тут є матчі Ліги Чемпіонів та Ліги Європи), кінотека MEGOGO. Завдяки партнерству, у цих платформ є спільний контент, зокрема від Marvel, Universal, FOX, ABC, Paramount, Disney.
Інтерфейс — цар і бог OTT-платформ
Я користувалася пакетом Volia Premium як в браузері, так і у мобільному додатку, і мушу визнати, що навігація зрозуміла та зручна. Якщо серед американських стримінгових платформ найзручнішою вважається Netflix, то з українських я б виділила Volia TV. Як це буває з інтерфейсом, важко пояснити, що саме вдало реалізовано, просто користуєшся і розумієш, що це зручно. До речі, те саме відбувається й у протилежному випадку, коли дизайн незручний — як-от було у мене з MEGOGO.
Читайте також: Пас на MEGOGO: чи виграють вболівальники від конкуренції OTT-сервісів
Візьмемо головне меню після входу в особистий кабінет: уявіть, у ньому лише 6 розділів. Після оплати, у вас залишиться 5 потрібних розділів, бо ж шостий — це меню онлайн-підписок. Ще один розділ — організаційний, це Мій список з історією переглядів та обраними відео. Залишається 4 кнопки, за якими на вас чекає контентна безодня. Але якщо ви не дивитеся футбол, то обираєте лише з трьох: ТБ, Кінозал, Для Дітей. Чітко і лаконічно.
А для нас, спортивних уболівальників, канали виокремлені прямо в головному меню — знову ж таки, помітне бажання Volia TV підкреслити доступність футболу на своїй платформі.
Але тут не все так просто (згадуємо аж 3 спортивні пакети): до Volia Premium не входять канали «Футбол 1» і «Футбол 2», їх потрібно оплачувати окремо в Футбол HD (109 грн/ місяць) або Volia Super Sport HD (169 грн/ місяць). Втім, оскільки у Volia Premium входить Volia Sport, який транслює матчі Ліги Чемпіонів та Ліги Європи, і «Футбол 3» з українським чемпіонатом, то цей пакет закриває базові потреби вболівальників і без додатків.
Читайте також: От пакета «Футбол» до подписки на «все и сразу» — мои отношения с OTT сервисом OLL.TV
До речі, у Volia Premium я виявила ще одну недоступну категорію контенту, яку потрібно додатково оплачувати, навіть маючи найбільший пакет, — це телеканали 18+. Щоб дивитися їх, треба додатково купити пакет «Нічний» (39 грн/ місяць). Привіт, десяток додаткових пакетів.
Повернімося до інтерфейсу. Коли заходимо у Кінозал (там є окремі вкладки з фільмами та серіалами) чи дитячий контент — бачимо класифікацію не тільки за жанрами, а й за видавцем. Так, у дитячому розділі окремо зібрані позиції від Disney, у серіалах — від ABC Studios чи FOX NOW. В розділі фільмів стає ще цікавіше: є категорії «Неперевершені жінки», «Кіно про поганих хлопців», «Біографічні фільми» тощо. Якщо мета таких розділів — якомога надовше затримати глядача у каталозі, то її досягнуто.
Українське відео — помітне, нарешті
Особисто мене бібліотека Volia завоювала тим, що зібрала всі фільми українського виробництва в один розділ, і цей розділ легко знайти. В меню серіалів також є окремий розділ для українських продуктів (все ще намагаюсь прийняти той факт, що «Sex Insta ZNO» — це назва українського серіалу), а в меню мультиків — ну, здогадались? — є розділ з українськими мультиками! А ви от знаєте, де сьогодні подивитися онлайн і в хорошій якості «Капітошку»? Тепер — знаєте.
Ще з переваг інтерфейсу: усі вже оплачені вами позиції мають відмітку «Доступно». Здається, дрібниця, але завдяки їй немає враження, що платформа намагається зацікавити вас фільмами, які не входять до оплаченого пакету. Також, у загальному каталозі відмічені відео, які мають переклад жестовою мовою. Приємно, що на стримінгових українських сервісах є інклюзивний контент.
З незручностей: не можна додати щось до списку обраного із загального каталогу, потрібно заходити на сторінку кожного окремого фільму.
Якість — це не розмір, вона має значення
Якість контенту для перегляду можна обрати з кількох: мінімальна, середня, висока і максимальна, і навіть в останньому випадку відео йде без затримок.
Volia TV має кілька десятків телеканалів в якості HD, і переконатися у цьому ви зможете з різних гаджетів та екранів. Увесь контент сумісний зі Smart-телевізорами Samsung (ОС Tizen), LG (ОС WebOs), Hisense (ОС VIDAA), телевізорами і приставками на ОС Android TV 6.0 і вище, зі смартфонами і планшетами на Android 5 та вище, iPhone, iPad на iOS 11 та вище, а також з браузерами Chrome, Firefox, Opera, Edge, Safari.
Чого не вистачає і що буде далі
Поки що на платформі немає розмаїття медіаконтенту. Є велика кількість пакетів, як на мене, завелика, але в них доступне відео. Після огляду MEGOGO, на якому є і аудіокниги, і подкасти, і навчальні матеріали, і навіть, з незрозумілою метою, відео блогерів з YouTube, каталог Volia TV виглядає дуже скромно. Тут є ТБ, фільми з серіалами та деякі спеціальні передачі.
Втім, скромне меню Volia TV виглядає також… нормальним. Саме таким, яке реально переглянути, в якому не страшно загубити цікаве кіно просто тому, що ви вже й не пам’ятаєте, як опинилися саме у цьому каталозі, де знайшли те цікаве відео (до речі, що це за розділ?..). Будьмо відвертими: всього доступного у Volia TV достатньо, щоб зайняти ваш вільний час, та ще й за 99 грн на місяць.
Скоріш за все, цього недостатньо самій платформі, щоб захопити частку українського ринку OTT-сервісів. Тим паче найближчим часом має завершитися угода з придбання 100% групи компаній Volia компанією «Датагруп». Остання, разом з Horizon Capital, має амбітні плани щодо інтернет-провайдера: модернізувати інфраструктуру, впровадити нові технології тощо. Тому, я очікую, що і каталог Volia TV розширюватиметься, з’явиться новий контент і нові сервіси. Сподіваюся, будуть додані також нові універсальні пакети підписки замість кількох додаткових опцій.