Eurovision

Національний відбір «Євробачення-2017»: звук

Звукове забезпечення національного відбору у фінал пісенного конкурсу «Євробачення-2017» спільно з телеканалом СТБ здійснювало Українсько-британське спільне підприємство «Комора». В перерві між виступами конкурсантів нам вдалося поспілкуватися з керівником прокатного підрозділу «Комора» Миколою Остапчуком.

Що характерного ви можете сказати про звукове забезпечення цьогорічного відбору, і яке ваше обладнання задіяне у цій роботі?

- Насамперед хочу відзначити, на національному відборі «Євробачення» ми працюємо вже другий рік поспіль. Тобто, що з тих пір, як визначення представника від України нарешті перестало бути кулуарним. Щодо технічних особливотей, то і ми, і організатори виходимо з того, що це в першу чергу — концерт. Квитки на який, до речі, розкуплені майже повністю, судячи з аншлагового наповнення залу. Тому і звучання повинне бути концертним в сенсі частотного діапазону і звукового тиску. Проте всі розуміють, що основний глядач/слухач знаходиться не в залі, а з іншої сторони телевізійного екрану. Більше того, цей телеглядач/телеслухач є ще й головним суддею, від рішення якого залежить хто ж переможе у відборі.

Як і у кожному музичному телепроекті, для нас є важливим знайти той баланс звучання, який би влаштував і публіку в залі, і команду телевізійників у ПТС.

І яким чином ви цього досягаєте?

- Насамперед повним взаєморозумінням поставлених задач зі звуковою командою телевізійників. На мій погляд, вже на стадії перередньої підготовки нам вдалося знайти оптимальні рішення щодо зонального озвучення залу. Повнорозмірні лінійні масиви JBL VerTec, які задіяні у цьому проекті, дозволяють максимально рівно покрити зал — від першого ряду і до останнього місця на балконі. Спеціальне програмне забезпечення дозволяє нам робити достатньо точні розрахунки таких задач ще до того, як ми заїжджаємо в зал і розпочинаємо монтаж. Ми також врахували, що організатори зробили сцену досить широкою, а передні ряди розташували впритул до сцени. Тому звукові портали розташовані за стандартом L/C/R. Ми також врахували певні акустичні недоліки даного залу і змогли максимально їх “приховати”. Зокрема низькочастотні сабвуфери розташовані не внизу, як це роблять зазвичай, а висять в основних кластерах. Для моніторингу сцени також викоритовуються лінійні масиви JBL VerTec — малого формату. Це дозволяє навіть за невеликого звукового тиску досягти максимальної розбірливості звучання.

До речі, зона роботи журі — це окреме технічне рішення.

Які мікрофони використовуються?

- Мікрофонний парк тут спільний, оскільки, як я вже казав раніше, це наша спільна робота зі звуковою командою СТБ. Наші — AKG C414 та AKG C947 — використовуються для відтворення атмосфери залу. Їхні — це переважно вокальні мікрофонні безпровідні системи Shure UR series — використовуються безпосередньо учасниками. Хоча є учасники, які співають принципово тільки у свої мікрофони. Як от Міла Нітіч, наприклад.

Хто відповідає за проектування звуку в залі?

- У нас хто робить — той і відповідає (сміється). Насправді, звукове проектування — це лише частина загального технічного проекту. Я думаю, що такої кількості різноманітного обладнання як сьогодні, Будинок культури «КПІ» ще не бачив. Важливо правильно розташувати його у тривимірному просторі, з тим щоби кожен прилад виконував свою функцію, не заважаючи при цьому іншим службам. Це рутинна робота. Ви були у залі. Якщо вам там було комфортно — значить ця робота зроблена непогано. Я дивився картинку в телевізорі — здається, теж нічого.

У порівнянні з першим півфіналом що добавляли / приймали?

- Ні, ми уникли помилок, тому й не довелося їх виправляти. У кожному півфіналі ми лише корегуємо беклайн (ДОВІДКАбеклайн - це комплекс усіх засобів музичного обладнання, звукової апаратури і різних технічних елементів, що знаходяться на самій сцені, без яких є неможливим виступ будь-якого артиста, музиканта або групи. Це конкретне музичне обладнання, через яке відбувається первинне звучання.) в залежності від технічних вимог учасників даного ефіру.

Скільки ваших спеціалістів працює у цьому проекті?

- Наших коморівських — п’ятеро. Від СТБ, звичайно, чимала команда.

Варто зазначити, що телеканали «UА:Перший» та СТБ у 2015 році досягли домовленості про партнерство на три роки у проведенні національного відбору учасника від України на «Євробачення». Перший спільний нацвідбір канали провели у 2016 році. СТБ взяв на себе проведення всеукраїнських кастингів, організацію півфіналів, постановки номерів всім учасникам фіналу відбору, проведення прямих ефірів. 

Цьогорічний нацвідбір складається з трьох півфіналів, які пройдуть 4, 11 і 18 лютого, та фіналу, який відбудеться 25 лютого. У фіналі змагатимуться шестеро виконавців – по двоє з кожного з трьох півфіналів. Переможець нацвідбору представлятиме Україну на «Євробаченні-2017», що проходитиме в травні в Києві.

 

Фото: Broadcast.net.ua

Follow Us

Подписка на Новости

Свежая информация каждую неделю

© 2010-2020гг. Broadcast Project All Rights Reserved.Design & Development by Broadcast

Search