Украинское кино

В прокаті історична драма «Таємний щоденник Симона Петлюри»

Сьогодні, 6 вересня, стартує прокат нового українського фільму – історичної драми «Таємний щоденник Симона Петлюри», яка розповість про часи вітчизняної історії періоду УНР, коли Україна здобула, та не змогла втримати незалежність.

Україна, 1917 – 1921 роки. Триває відчайдушна боротьба за незалежність Української Народної Республіки. Лідер УНР Симон Петлюра намагається стримати агресію більшовицької Росії. Програвши боротьбу, Петлюра змушений емігрувати до Парижа. Але й там через дії агентів Москви його життя постійно під загрозою…

Кремлівський режим добре розумів, якою загрозою для них є Головний отаман Української Народної Республіки Симон Петлюра навіть в еміграції без влади і без війська. Тому і була спланована керівництвом каральних органів ВЧК ГПУ акція вбивства в Парижі лідера українського національного руху Симона Петлюри і судового процесу над його вбивцею Самуїлом Шварцбардом.

Головний сценарист Михайло Шаєвич, а також Олександр Шевченко працювали над створенням сценарію шість років. Зйомки почалися у лютому і продовжувалися до липня 2017 року. Знімальні майданчики знаходились у Львові, Києві, Київській області, Парижі, а також на території кіностудії ім. Довженка і павільйоні, де була збудована велика декорація кількох паризьких вулиць та інтер’єрів. Так, наприклад, була відтворені вулиця Расін і ресторан «Бульйон Шартьє», біля якого було вбито Симона Петлюру. У фільмі багато історичних персонажів, зокрема, прем'єр-міністр Володимир Винниченко, якого грає Євген Нищук, президент Михайло Грушевський (Богдан Бенюк), Самуїл Шварцбард – Олег Треповський.

В прокаті історична драма «Таємний щоденник Симона Петлюри»

Роль Петлюри у стрічці виконав Сергій Фролов, який був відібраний режисером з п'яти кандидатур у ході проб та зйомок цілих сцен.

Фільм «Таємний щоденник Симона Петлюри» створено за фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно та Українського Конгресового Комітету Америки.

Режисер Олесь Янчук:

«Я дуже ретельно підходжу до кастингу: завжди роблю проби з акторами, які б вони не були талановиті й геніальні... Загалом на вибір акторів, пошиття костюмів, будівництво декорацій та підбору реквізиту пішло п'ять місяців. Самі ж зйомки тривали протягом півроку.

Цей фільм розкриває правду про постать Петлюри, який на десятиліття, а практично на ціле століття, був спаплюжений радянською пропагандою, яка зробила з нього погромника та антисеміта».

© 2010-2018гг. Broadcast Project All Rights Reserved.Design & Development by Broadcast

Search