Украинское кино

День захисника України. На «1+1» вийде драма «Черкаси»

14 жовтня, у День захисника України, на «1+1» відбудеться телепрем’єра патріотичного повнометражного фільму «Черкаси». Фільм заснований на реальних подіях і розповідає про початок окупації півострова та тритижневий опір останнього українського корабля в Криму.

За сюжетом стрічки, мінний тральщик «Черкаси» разом з іншими українськими кораблями заблокований у бухті озера Донузлав - шлях до моря перекритий затопленими суднами російського флоту. Здається, вижити в цій пастці неможливо, тому українські кораблі починають здаватися російському агресору. І тільки тральщик «Черкаси» протягом трьох тижнів продовжує чинити опір окупантам та стає єдиним із 9 кораблів, який не спустив Державний прапор України.

«Для всіх моряків, корабель - це дім, де проходить більша частина їхнього життя. У стрічці екіпаж судна б'ється за свій дім, який у них відбирають. Врешті корабель стає одним із головних героїв, збірним персонажем цієї драми - зі своїм серцем, тілом та душею. Це фільм про нескорений "U311 Черкаси" та про українців», - говорить режисер-постановник драми Тимур Ященко.

Консультантом при створенні фільму виступив реальний командир тральщика Юрій Федаш, а до акторського складу увійшли моряки, які тримали оборону на кораблі, серед них – рульовий тральщика «Черкаси» Володимир Бойко та моряк Михайло Воскобойнік.

Головні ролі у картині виконали українські актори Євген Ламах, відомий за фільмом «Крути 1918», Роман Семисал («Кіборги»), Дмитро Сова («Сувенір з Одеси», «Дві матері»), Олег Щербина та інші.

Зйомки воєнної екшн-драми проходили в Очакові, Одесі та невеличкому селі в Чернігівській області.

Продюсери стрічки - Марта Лотиш та Ірина Клименко. Режисером-постановником став Тимур Ященко, над сценарієм працювали Тимур Ященко та Роберт Квільман.

Виробництво фільму «Черкаси» забезпечили MKK Film service (Україна) та Inter Media (Польща) за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Військово-морських сил Збройних сил України, краудфандингової платформи «Велика Ідея», Міжнародного фонду «Відродження» та ін.

Рецензія на фільм від автору "Бродкаст": Мы давали присягу Украине. В прокате военная драма «Черкассы»

Новое на сайте

Search