Украинское кино

Фільм «Носоріг» Олега Сенцова отримав фінансування від Європейського фонду

«Носоріг» – один із двох українських фільмів, підтриманих фондом.

Проєкт фільму «Носоріг» Олега Сенцова отримав фінансування від Європейського фонду підтримки спільного кіновиробництва та прокату кінематографічних та аудіовізуальних робіт EURIMAGES, створеного при Раді Європи. Стрічка стала одним із двох українських фільмів, вперше підтриманих фондом з моменту набуття України членства в EURIMAGES.

19 грудня 2019 року Верховна Рада схвалила Закон України «Про приєднання України до Європейського фонду підтримки спільного виробництва та розповсюдження художніх кінематографічних та аудіовізуальних творів EURIMAGES». До фонду входять 38 країн-членів, він допомагає кіновиробникам у створенні копродукції, підтримує дистрибуцію та кінотеатральний показ фільмів.

Кримінальна драма «Носоріг» створюється у копродукції України, Німеччини та Польщі. Загальний бюджет становить 1,65 млн євро. Проєкт «Носоріг» є переможцем конкурсного відбору кінопроєктів Державного агентства України з питань кіно 2012 року, і отримав головні премії індустріальних секцій кінофестивалів у Софії, Єревані та Одесі. Підготовку до зйомок стрічки було розпочато ще у 2013 році, проте через незаконне ув’язнення режисера в Росії, виробництво фільму не розпочалось. Зйомки стрічки стартували цієї осені у Кривому Розі.

У липні 2020 року Рада з державної підтримки кінематографії ухвалила рішення щодо підтримки проєкту фільму – фінансування від Державного агентства України з питань кіно складе 50 відсотків бюджету фільму «Носоріг» (25 млн.100 тис. гривень). До цього проєкт Олега Сенцова отримав фінансову підтримку від німецького кінофонду Medienboard Berlin-Brandenburg і Польського кіноінституту.

Українську сторону проєкту представляють компанії «Край кінема», заснована Олегом Сенцовим у 2008 році, та «Артхаус Трафік». Польські партнери – Apple Film Production – вже працювали з Олегом Сенцовим над створенням фільму «Номери», прем‘єра якого відбулася на Берлінському фестивалі цього року. Німецька сторона – кінокомпанія Ma.ja.de, яка з «Артхаус Трафік» виступала спіпродюсерами драми «Донбас» Сергія Лозниці, відзначеного премією за найкращу режисуру секції «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю 2018.

Ще одним проєктом, що отримав фінансуванни стала психологічна драма «Спас», що розповість про наслідки війни на Донбасі. За сюжетом, солдат Лілія з позивним «Метелик» повертається додому після того, як два місяці провела в полоні. Вдома на Лілю чекають чоловік, мати та інші члени сім’ї, але не всі готові зустріти її такою, якою вона тепер є. Згодом дівчина дізнається, що вагітна від того, хто її зґвалтував у полоні.

Режисер фільму – Максим Наконечний, автори сценарію – Ірина Цілик та Максим Наконечний, продюсери картини – Дар’я Бассель, Єлізавета Сміт.

Стрічка є копродукцією України, Хорватії та Чехії.

Проєкт фільму «Спас» став переможцем Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно. Отримав 100 тис. євро від Чеського кінофонду. 

Новое на сайте

Search