Украинское кино

Історії вільних українців. В прокаті документальна стрічка «ЮКІ» / UKE

Пандемія Covid-19 змінила стан багатьох речей у світі, проте українські кіномитці продовжують радувати глядачів своїми новими роботами. Вже з 3 грудня в усіх кінотеатрах країни до уваги поціновувачів спортивної тематики представлено документальну стрічку «ЮКІ» - історії перемог вільних українців, яка створювалася майже три роки.

Авжеж, ніщо так не загартовує силу духу і волю до перемоги, як спорт. Саме тут панують неабиякі пристрасті і неймовірні емоції. Це кіно про справжніх видатних зірок українського походження, які формували найвідомішу хокейну лігу світу — NHL у Північній Америці. Неймовірні розповіді легенд NHL та їх нащадків ще раз підтверджують, що українці – унікальна нація, якій є чим пишатися.

На кільцях Кубка Стенлі — головного трофею ліги світу NHL — масово зафіксовані прізвища українських гравців; Івана Грецького (Вейн Грецкі), Ореста Кіндрачука, Еріка Нестеренко, Івана (Джона) Буцика та багато інших. Їхній внесок в історію хокейних клубів, честь яких вони захищали, надихнув на подальші звершення мільйони людей у Канаді та США.

Режисером та продюсером картини «ЮКІ»/UKE став документаліст Володимир Мула, який намагався нагадати про тих, чиї імена назавжди закарбовані в історії хокейних перемог. Ukrainians або коротко UKE — саме так у Північній Америці називають вихідців з України. До речі, це не перша картина відзнята саме про українців. У 2015 році Володимир Мула власними силами і власним коштом зняв документальний фільм «Американська мрія». Рідкісні знахідки і безцінні свідчення зафільмовані талановитим режисером створюють відчуття, що це не просто історії, які забудуться на наступний день, це ціле послання, яке може жити в душі людини дуже довго.

Не дивлячись на те, що кінопроєкт документального фільму «UKE» став одним із переможців 12 конкурсного відбору Держкіно та отримав державну фінансову підтримку більше 4 млн.гривень. (77 % загальної вартості виробництва фільму), зйомки фільму мали  певні труднощі, адже проводилися в Північній Америці:

«Протягом довгих місяців я працював з міжнародними архівами, сплачував шалені штрафи за перевищення швидкості і старався не замерзнути у холодних канадських преріях. Завдяки допомозі сотень абсолютно різних людей, які палко підтримували ідею, мені вдалося реалізувати цей проєкт». Окрім цього, майже третина бюджетних коштів пішла на купівлю права використовувати офіційне відео матчів НХЛ.

Глядачі також побачать сина славетного воротаря Тараса (Террі) Савчука — Джеррі і хокейного аналітика Келлі Груді. Зйомки відбувалися у Канаді, США, Білорусі та Україні.

«Ми свідомо робили таке міжнародне кіно, бо вже скоро, наступного року, у нас є в планах показати в обмеженому прокаті в деяких кінотеатрах у Канаді і США. Потім Ми хочемо вийти на Амазон прайм, у мене є досвід виходу на таку велику міжнародну платформу. Це можливо зробити без американського дистриб'ютора. І врешті, ми хочемо спробувати достукатися до Нетфлікса», – заявив режисер Володимир Мула.

Ця картина обов`язково знайде свого глядача, який не тільки цікавиться хокеєм і спортом взагалі. Перш за все, «Юкі» має зацікавити тих, хто себе вважає патріотом України.

Новое на сайте

Search