Украинское кино

Фільм «Номери» Олега Сенцова та Ахтема Сеітаблаєва ексклюзивно на SWEET.TV

Національний онлайн-кінотеатр SWEET.TV представив прем’єру іронічної антиутопії Олега Сенцова та Ахтема Сеітаблаєва — «Номери». Стрічка знята за однойменною п’єсою Олега Сенцова, що була написана 2011 року, ще до ув’язнення автора. Фільм можна подивитись на SWEET.TV безкоштовно в межах підписки. Про це інформує пресреліз компанії. 

«Для нас дуже важливо давати українцям якісне кіно. «Номери» — надважливий фільм не тільки через сюжет, а й через його творців. Ця стрічка доводить, що ніякі перепони та обмеження не можуть зупинити розвиток української культури, зазначає директор SWEET.TV Олександр Резунов. — Для нас підтримка українського кінематографу — одне з найважливіших завдань. Ми прагнемо не лише транслювати український та україномовний контент, а й створювати його».

Слова Олександра Резунова підтверджує проєкт «Hollywood українською» від SWEET.TV, в межах якого сервіс власним коштом створює ексклюзивний дубляж і озвучку для культових фільмів голлівудської класики. Також компанія організувала власний Фонд розвитку українського кіно та телебачення (ФРУКТ), куди перераховує по 10 грн з кожного платного підключення до сервісу. Ці гроші інвестуються у нові проєкти перспективних вітчизняних режисерів, які створюють нове, якісне, а головне — українське кіно.

«Номери» — перша театральна п’єса Олега Сенцова, написана ще 2011 року. Вперше про проєкт повнометражного фільму за п’єсою розповіла продюсерка Анна Паленчук 2018 року в рамках пітчингу Одеського міжнародного кінофестивалю. Там вона презентувала лист Олега з наміром брати участь у виробництві фільму незважаючи на обставини.

«Фільм “Номери” подолав непростий шлях, перш ніж українці змогли його побачити. Стрічка створювалась під час того, коли режисер Олег Сенцов перебував за ґратами у РФ. На жаль, кінотеатральний прокат “Номерів” збігся з карантином вихідного дня і більшість людей не змогли переглянути один з найочікуваніших фільмів 2020 року. Ми отримали численні повідомлення від українців з питанням “Як можна ще подивитись фільм?”. Тепер я дуже радію, що стрічка доступна в онлайн-кінотеатрі SWEET.TV і прямо зараз, не виходячи з дому, можна увімкнути й переглянути фільм. Я, особисто, оформила підписку на SWEET.TV ще у вересні, та дуже задоволена роботою сервісу і радію, що онлайн-кінотеатр постійною підтримує і сприяє популяризації українського кінематографа», каже продюсерка Анна Паленчук.

Світова прем’єра фільму відбулась у лютому 2020 року на ювілейному Берлінському кінофестивалі. Стрічка отримала схвальні відгуки від почесних гостей та критиків.

Сюжет розповідає про ув’язнене суспільство, яке намагається побороти свої страхи та отримати свободу. У світі Номерів усе працює за суворою системою головного правителя — Нуля. Десять героїв вже звиклися з існуванням та роблять все, що каже їм книга Правил, за якою вони не можуть обирати, як жити та кого любити. Та життя цього всесвіту змінюється, коли тут з’являється новий мешканець, адже йому невідомі чинні закони.

«Отримавши від Олега листа, в якому у відповідь на мої враження та міркування стосовно “Номерів”, він написав "мій кримський брат, я хочу, щоб саме ти знімав фільм", я подумав – напевно, так має бути. Мені п'єса одразу дуже сподобалася, я в принципі люблю театр парадоксу, або абсурду, його по-різному називають. Мені здалося, що я знаю, про що кожна сцена, досить ясно побачив, що рухає персонажами цієї історії. Я відчув, що це по-своєму дуже пристрасні люди, які бажають змінити світ навколо себе і розкопати, добути в глибині себе те, що, можливо, допомогло б знайти відповіді якщо не на всі питання, то хоча б на одне - "хто я"», згадує співрежисер фільму Ахтем Сеітаблаєв.

Ролі виконують відомі актори: Віктор Андрієнко, Віктор Жданов, Максим Девізоров, Марія Смолякова та інші. У створенні антиутопічної драми задіяні хореографиня Олена Шоптенко і композитор Милош Єлич, за участю фронтмена гурту «Океан Ельзи» Святослава Вакарчука.

 

Новое на сайте

Search