Украинское кино

Огляд українських стрічок, що вийшли у прокат за кордоном

Головною тенденцією української кіноіндустрії стає її подальший розвиток не тільки в Україні, а й за кордоном, оскільки окремі стрічки збирають просто рекордні бокс-офіси. Та наскільки успішними для кіновиробників виявилися проекти саме за межами нашої країни?

За останні 3 роки у прокаті свій тайм - менеджемент перевиконали лише 4 фільми:

- 1 місце посідає український 3D-анімаційний фільм–фентезі за мотивами поеми-казки Олександра Пушкіна «Руслан і Людмила» (режисер Олег Маламуж) «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила». Це рекордсмен серед вітчизняних стрічок у міжнародному кінопрокаті. Бокс-офіс анімації майже 5,5 млн. доларів.
Цікава деталь, що у 2016 році видання «The Hollywood Reporter» на своїй сторінці повідомило читачів про те, що після презентації, яка відбулася місяцем раніше на Американському кіноринку, кінопрокат фільму відбувся майже у 50 країнах світу: Болгарії, Німеччині, Польщі, ОАЕ, Ізраїлі, тощо... Хоча в Україні презентація відбулася лише навесні 2018 року. Такий успіх є досить позитивним початком для української анімаційної студії Animagrad, яка вже планує подальші зйомки нових картин: «Лісова пісня» (2020р), «Снігова республіка»(2021р.) та «Роксолана» (2022р.);

- 2 місце належить знову ж таки 3D-анімаційному фільму режисера Манука Депояна «Микита Кожум'яка» за мотивами однойменної казки Антона Сіяніки, в іноземному прокаті - «Драконячі чари» (The Dragon Spell). Над створенням стрічки працювало майже 200 аніматорів, а сам процес тривав більше п`яти років.
Цей фільм був номінований на Оскар, як «Найкращий фільм іноземною мовою» та встиг не тільки переполохати Каннський кіноринок, отримавши одразу 15 контрактів на кінотеатральний показ майже в 15 країнах, серед яких Великобританія, Болгарія, Польща, Туреччина, а й заробити 2 мільйони доларів на прокаті. В Україні прокат відбувся у жовтні 2016 року.

- 3 місце можна віддати копродукційному українсько-італійському комедійному фільму Андреа Маньяні – «Ізі» . Сюжет стрічки про 40-річного італійця-невдаху на ім'я Ісідоро, якому доводиться виконати обіцянку брата, щоб вивезти з Італії у високогірне карпатське село труну із тілом загиблого на будівництві українського заробітчанина. Світова прем'єра стрічки відбулася на 70-му Міжнародному кінофестивалі у Локарно 2017 року.
Незвичний сюжет і перший спільний проект двох країн дозволив заробити бокс-офіс у вигляді 8 мільйони гривень в Італії та близько 2 мільйонів гривень в Україні, хоча сам кошторис був удвічі більше, майже 1 мільйон 200 тисяч євро.

- Останнє місце поки що посідає романтична комедія «Я, Ти, Він, Вона» від режисерів Володимира Зеленського та Девіда Додсона, яка вперше продубльована українською мовою. Прем’єра фільму змогла відбутися у Латвії, Казахстані, Литві, Естонії, зібравши при цьому 2,5 мільйони доларів.
Взагалі успіх продукту залежить не тільки від продюсерів, акторів, режисерів і команди тих, хто був задіяний у роботі над ним, а й від дистриб’ютерів, які визначають де, коли і як саме він буде представлений.

Насправді українських фільмів, які користуються шаленим успіхом за кордоном не так вже й багато. Крім вищезгаданих, серця іноземних глядачів підкорили: копродукційна литовсько-французько-українсько-польська воєнна драма 2017 року «Іній» про воєнні дії на сході України; драматичний фільм режисера Сергія Лозниці «Донбас» (спільне виробництво з Німеччиною, Францією, Нідерландами і Румунією); український пригодницько-історичний фільм, знятий Сергієм Скобуном «Легенда Карпат»; «Сторожова́ застава» Юрія Ковальова, за мотивами однойменної книги Володимира Рутківського, копродукційна українсько-словацька стрічка режисера Петера Беб'яка «Межа», копродукційний україно-французько-ісландський трилер 2018 року, режисера Бенедикта Ерлінґссона «Гірська жінка: на війні». Звичайно ж на цьому список не закінчується, він буде постійно поповнюватися, але підводячи підсумок хочеться вірити, що про Україну знатимуть не тільки, як про спортивну державу, завдяки успіхам наших спортсменів і параолімпійців, а й як про країну, яка створює якісний кінопродукт.

Давайте слідкувати разом за новинами. Будемо тривати вас у курсі подій.

© 2010-2018гг. Broadcast Project All Rights Reserved.Design & Development by Broadcast

Search