Українське кіно

Огляд: історична драма «Крути 1918»

7 лютого 2019 року у широкий прокат вийшла історична драма «Крути 1918» режисера Олексія Шапарєва.

Одразу хочу наголосити, що не потрібно очікувати величезних касових зборів від цієї картини, адже вона не розважального характеру. Її мета – нагадати нам про своє минуле і присвячена 100-річчю бою під Крутами за незалежність України.

Історичні фільми завжди нелегко знімати. Вони потребують досконалого знання не тільки епохи, обставин, якихось цікавих деталей із життя окремих історичних постатей, але й обізнаності в усіх тонкощах тих чи інших подій. Скурпульозне вивчення таких фактів інколи займає багато років. Проте, «Крути 1918» - насамперед художній фільм, а не документальна реконструкція бою, тому не потрібно очікувати повного 100% співставлення.

Зйомки стрічки стартували восени 2017 року, але сценарій Костянтин Коновалов писав 10 років, змінюючи не один хід подій за цей час, орієнтуючись на щоденник командира сил УНР у бою під Крутами, Аверкія Гончаренка.

Сюжет фільму розповідає про події січня 1918 року, коли до Києва наближаються більшовицькі загони, які прагнуть змінити молоду владу УНР. На захист незалежності стають усі боєздатні частини армії, разом із недосвідченою молоддю. Дорога більшовицького війська пролягатиме через станцію Крути. Саме туди відправлять 400 відважних студентів, серед яких будуть 2 брати, сини генерала - Андрій та Олекса Савицькі.

На створення картини було виділено державне фінансування у розмірі 26 мільйонів гривень, а голова Держкіно Пилип Іллєнко висловив надію, що подібні картини будуть з`являтися і в майбутньому, адже українське кіно нарешті вийшло з темряви і стало дійсно з'являтися у фокусі новин.

Для будь-якої стрічки надзвичайно важливо правильно обрати музичне оформлення. Музика, неначе мова сердець, може донести любов і розпуку, печаль і щастя. Українська співачка Христина Соловій, відома своєю ніжною піснею «Тримай», написала до цієї картини чудовий саундтрек «Стежечка».

Наостанок хочеться наголосити, що після перегляду кожен глядач, незалежно від сприйняття чи не сприйняття фільму, все рівно має винести для себе щось своє. Нехай це буде краплинка співчуття, співпереживання, замислення над долею інших. Дивіться українське, бо воно того варте!

Search