Мировое кино

Завершилися зйомки фільму «Ля Палісіада»

У Києві завершилися зйомки фільму «Ля Палісіада» — повнометражного дебюту призера українських та міжнародних кінофестивалів Філіпа Сотниченка.

Виробництво здійснює кінокомпанія «ВІАТЕЛ» у співпраці з компанією «Сучасне Українське Кіно», за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Гетеборзького кінофонду.

Автори зазначають жанр фільму як «пострадянський нуар». Події кінострічки розгортаються у 1996 році, за кілька місяців до підписання протоколу №6 Європейської конвенції з прав людини. Протокол передбачав відмову від смертної кари, яка дісталася Україні в спадок від СРСР. До цього за кількістю смертних вироків Україна мала один із найвищих показників у світі. За даними лондонської Організації захисту прав людини у 1996 році Україна була на другому місці в світі після Китаю, засудивши до смерті 89 людей. Загалом з 1991 року в Українi було винесено понад 600 смертних вироків.

У центрі сюжету — судовий психіатр, чиє спокійне життя змінюється, коли він має взяти участь у заплутаній історії вбивства міліціонера. Герой починає сумніватися у правильності системи правоохоронних органів, коли бачить усю беззаконність проведення судових експериментів над підозрюваним.

Щоб створити у фільмі особливу атмосферу 90-х, кінематографісти застосували оригінальну технологію зйомки, що поєднує плівкове  зображення та сучасні цифрові технології. Більшу частину фільму знімали на ретрокамеру, останні вцілілі касети для якої замовляли по всьому світу.
 
Зйомки фільму проходили у Київській та Закарпатській областях і зайняли майже рік. Серед локацій фільму — теплохід «Богдан Хмельницький», унікальний ринок на коліях у Виноградові й навіть справжня в’язниця.

Кінопроєкт «Ля Палісіада» було вперше презентовано на кіноринку Одеського кінофестивалю у 2019 році, де він здобув нагороду Руху солідарності за гендерну рівність від ООН. Розробку проєкту підтримав Український культурний фонд.

Незвичною стрічкою молодого українського режисера вже зацікавилися відбірники міжнародних кінофестивалів у Венеції, Сан-Себастьяні, Варшаві, Таллінні, Карлових Варах та навіть у південнокорейському Бусані. А шведський Гетеборзький кінофонд на кіноринку у Каннах підтримав пост-продакшн фільму.

Прем’єра фільму планується 2022 року.

Ролі у фільмі зіграли: Андрій Журба, Новруз Хікмет, Олександр Пархоменко, Валерія Олейникова, Олена Мамчур, Олександр Малєєв, Степан Барабаш, Сергій Лузановський, Олександр Мавріц.
Знімальна група:
Режисер та автор сценарію — Філіп Сотниченко
Оператор — Володимир Усик
Звукорежисер — Сергій Авдєєв
Художниця-постановниця — Маргарита Кулик
Художник по костюмах — Володимир Кузнєцов
Продюсери фільму: Галина Криворчук, Валерія Сочивець, Сашко Чубко

Новое на сайте

Search