Новости
UHD
Производство
Внестудийное производство
Звук
Хранение
Инфраструктура
Кино
Спутник
Конференции и семинары
 
Акции
Учеба
Видео
Блоги
Вы здесь: Главная >> Новости >> StarLightMedia розпочала велику «Трансформацію»
StarLightMedia розпочала велику «Трансформацію»
20.08.2018, Broadcast
StarLightMedia розпочала велику «Трансформацію»

16 серпня медіагрупа StarLightMedia презентувала своїм співробітникам амбітний і сміливий проект «Трансформація», покликаний помітно перебудувати її бізнес-процеси, оргструктуру та корпоративну культуру.

Презентація складалася з двох частин: промов топ-менеджменту і запитань від співробітників. Зі сцени доповідачів представляв СЕО StarLightMedia Володимир Бородянський.

На початку виконавчий директор холдингу EastOne, член наглядової ради StarLightMedia Михайло Царьов окреслив бачення медіагрупи в 2023 році:

 • частка телеперегляду – не менше 26% при сьогоднішніх 28%. Причому менеджмент мислить категоріями захисту цієї частки, бо конкуренти є дуже активними;
 • рентабельність – не менше 15%. А почати отримувати прибуток медіагрупа запланувала вже з 2021 року;
 • альтернативні канали доставки контенту (будь-які, що існуватимуть через п’ять років) – не менше 15%;
 • аудиторія не повинна обмежуватися національними кордонами;
 • доходи не від прямої реклами та спонсорства – до 25%. Зокрема, продакшн сам має навчитися заробляти, продаючи свій контент, та мусить стати продакшном не тільки для власних потреб, але й виробником україно- та російськомовного контенту для світу.

Крім того, представник власників медіагрупи наголосив, що компанія має бути інноваційною, здатною до швидких змін і такою, що створює для своїх співробітників середовище для реалізації їхнього успіху.

Розроблений план трансформації допомагає впроваджувати Roland Berger.

Про персонал на початку заговорили невипадково. Наприкінці минулого року StarLightMedia провела опитування своїх співробітників, на яке відгукнулися 60% персоналу компанії. З’ясувалося, що співробітники вважають внутрішні процеси в компанії неефективними, скаржаться на відсутність визнання їхніх заслуг та турботи про них. «Мені соромно, тому що 25% співробітників не розділяють свою майбутню кар’єру з нашою компанією», – визнав Володимир Бородянський. Показник залученості персоналу в роботу компанії виявився на рівні 50%, тоді як у лідерів галузей він зазвичай становить 80%.

Для досягнення своїх задач StarLightMedia вирішила рухатися в таких напрямках:

 • корпоративна культура ефективної взаємодії та результатів. Компанія сформулювала свою місію: розповідати історії, які торкають, дивують та розважають, в яких люди знаходять сили та відповіді та завдяки яким вони почувають себе частиною спільного та більшого. Корпоративні цінності: свобода та відповідальність; чесність і справедливість; партнерство і розвиток; ефективність;
 • організаційні зміни;
 • розвиток власного виробництва та діджитал-напрямку;
 • зміни зовнішнього середовища. Під цими змінами компанія має на увазі всі ті свої активності, які протягом останніх років були спрямовані на надходження в телевізійну індустрію додаткових грошей. «Починаючи з 2014 року, ми так вибудували взаємини з нашими рекламодавцями, що не тільки пережили кризу, але й у 2018 році рекламний ринок зріс на 40%. Уже сьогодні український контент отримує близько 300 млн грн. щороку завдяки тому, що ми почали боротися з піратством. Ще один напрямок – створення ринку платного телебачення. Уже в 2018 році індустрія отримає від нього близько 200 млн грн. Закон, прийнятий завдяки зусиллям “КіноКраїни”, дозволив виділити на українське кіно близько 500 млн грн., а на серіали – ще 300 млн грн. Загалом – 1,3 млрд грн. – це те, що ми змогли зробити в зовнішньому середовищі. До 2023 року ми хочемо довести цю цифру до 5 млрд грн.», – окреслив перспективи Володимир Бородянський.

Тепер планується об’єднати всі підрозділи медіагрупи у чотири дивізіони: «Мовлення», «Виробництво», «Новини» та «Центри експертиз».

Точніше, не зовсім усі. Ви теж не бачите на цій схемі телеканали М1 і М2? Як пояснили мені в StarLightMedia, «телеканали М1 та М2 не входять до периметру прямого управління медіагрупою. Управління ними здійснюється іншими партнерами, тому й до проекту “Трансформація” вони не входять». Якщо простіше, в М1 і М2 у Віктора і Олени Пінчук є співвласник – Микола Баграєв. Я можу помилятися, але в моїй картині світу організаційна перебудова, яку збирається здійснити StarLightMedia, передбачає також і втрату частини існуючої автономії телеканалів. Зі співвласником це неможливо.

Лідером блоку «Виробництво» призначили гендиректора Нового каналу Володимира Локотка, блоку «Центри експертиз» – СОО StarLightMedia Євгена Бондаренка (обидва до приходу в медіагрупу в 2012 році кілька років працювали в EastOne), «Новини» – директора-президента ICTV Олександра Богуцького. Очолити блок «Мовлення» запросили Дмитра Троїцького, якого під час презентації представили колективу: свого часу він як генпродюсер ТНТ запустив, зокрема, реаліті-шоу «Дом» і «Дом-2», а також залучив на телеканал Comedy Club; 2014 року виїхав на постійне місце проживання у США і з того часу телебаченням не займався.

Дивізіон «Мовлення» включатиме в себе програмування, службу випуску, закупку програмних прав, управління виробництвом (не плутати з власне продакшном) і маркетинг.

Задачі керівника дивізіону «Виробництво» Володимира Локотка – протягом трьох років досягти наступного:

 • скоротити собівартість виробництва на 15% при збереженні обсягів виробництва;
 • підвищити кількість телепроектів із високою часткою перегляду і одночасною фінансовою беззбитковістю;
 • на 100% забезпечити потреби телеканалів StarLightMedia в розважальному контенті – при тому, що група зараз виробляє близько 5 тис. годин контенту на рік, 700 годин вона досі закуповує у сторонніх продакшнів;
 • вийти на зовнішній ринок – виконувати замовлення інших телеканалів.

Для цього планується до кінця року:

 • замість творчих об’єднань створити великі, потужні виробничі студії, які працюють за ринковими законами: якість, прибуток, капіталізація;
 • запустити всередині продакшну ефективні централізовані виробничі сервіси, націлені на якість послуг і свій фінансовий результат;
 • розробити стратегію розвитку компаній StarLight Rental і StarLight Scenery;
 • вибудувати ефективний діалог з дивізіонами «Мовлення», «Центри експертиз» і «Новини»;
 • розробити ефективну ринкову мотивацію для дивізіону «Виробництво».

«Сьогодні на кожному великому телеканалі StarLightMedia є власний продакшн. Група виробляє велику кількість неймовірно популярних у всій країні проектів з високим рейтингом. Але я думаю, що не всі задавалися питанням, якою ціною нам сьогодні даються ці проекти. Чи ефективно ми керуємо нашим часом, грошима, технікою і всією рештою, що складає виробництво? Ні, сьогодні ми це робимо недостатньо ефективно. Ми витрачаємо дуже багато нервів, часу та грошей, щоб виробити те, що ми виробляємо. Чи можна працювати на іншому рівні взаємодії якості та ефективності? Звичайно, можна. Якщо ми зараз не зробимо жодних кардинальних змін, то будемо задовольнятися тим, що є зараз. Багато в чому ми досягли певної планки», – зауважив Володимир Локотко.

Олександр Богуцький свою промову розпочав із жарту, в якому вгадувалася ледь помітна шпилька на адресу колег: «Ви отримаєте велику легкість, коли скажете, що ми не благодійна організація, а комерційна. Повірте, це величезне відчуття щастя, коли ви зводите результати і в розділі “Чистий прибуток” бачите мільйони гривень, як ми побачили на ICTV за перше півріччя. Але ми – група. Разом і тільки разом ми можемо зробити цей успіх загальним».

Топ-менеджер повідомив про плани групи наступного року зберегти цьогорічні обсяги виробництва суспільно-політичних програм. «Хто ввійде в наш напрямок? “Факти”, “Вікна”, “Факти тижня з Оксаною Соколовою”, “Ранок у великому місті”, “Свобода слова”, “Антизомбі”, “Гражданская оборона”. І ми хотіли би запросити всіх, хто захоче до нас доєднатися. <…> Ми готові до того, що частина людей, які не захочуть прийняти нові правила, принципи та не будуть відкриті до партнерства, можуть нас залишити. Але працювати з тими людьми, які залишаться, буде щастям», – розповів пан Богуцький.

У вересні StarLightMedia має намір затвердити нову організаційну структуру і протягом жовтня-листопада провести кадрові призначення на основі внутрішньої оцінки персоналу за сукупністю їхніх професійних якостей та soft skills – з тим, щоб нова система запрацювала вже з 1 січня 2019 року. Також у результаті оцінки персоналу правління медіагрупи планує сформувати кадровий резерв з близько 100 осіб.

А ще на групу чекають два великі «переселення народів». Перше заплановано на четвертий квартал 2018 – другий квартал 2019 року, протягом яких відбудеться об‘єднання за дивізіонами: всі співробітники «Новин» переїдуть на вул. Паньківську, 11 (місцезнаходження ICTV), «Виробництва» – на вул. Шевцова, 1 (СТБ), «Мовлення» – на вул. Тургенівську, 25 (Новий канал). «Центри експертиз» розташовуватимуться там, де максимально сконцентровані внутрішні замовники. Паралельно група шукає нову локацію, де могли б розміститися абсолютно всі її співробітники включно з соціальною інфраструктурою типу можливого дитячого садочка – переїхати туди група планує до 2021 року. Але наразі немає конкретики навіть щодо району Києва. 

 

По матеріалам Детектор Медіа

Теги:     StarlightMedia    СТБ    ICTV    Новый канал
 
Поделиться материалом:
Дополнительные действия:   Версия для печати
Самое читаемое:
Комментарии: Добавить комментарий:
Статус:
Код с картинки:
Имя:
Комментарии:

Разное
;
Новости
23.09.2018
Весь контент канала сопровождается тифлокомментарием и адаптирован для людей с нарушением зрения.
22.09.2018
Киев планирует использовать технологии лаборатории ARC Nucle art (Гренобль, Франция) для консервации артефактов.
21.09.2018
Visa уже в третий раз инициирует дискуссию по актуальным вопросам сферы безналичных расчетов.
21.09.2018
ideapad D330 оснащен литий-полимерным аккумулятором емкостью 39 Втч, который обеспечивает автономность до 13 часов работы.
Анонсы событий
17.09.2018
Компания Lenovo приглашает на масштабный турнир по компьютерным играм среди любителей — League Legion.
17.09.2018
13-14 октября в Киеве в инновационном парке UNIT.CITY впервые состоится тематический Хакатон по созданию технологичных медиа проектов. Организатор - MEGOGO.
30.08.2018
Сегодня, 30 августа 2018 года, в 21.30 компания Lenovo в рамках прямой трансляции с выставки IFA 2018 сообщит о своих последних новинках.
28.08.2018
С 14 по 18 сентября в выставочном комплексе RAI в Амстердаме (Нидерланды) пройдет крупнейшее европейское событие, посвященное технологиям в отрасли телерадиовещания.