До 28 липня, Дня вшанування пам’яті страчених і закатованих у полоні, 12-та бригада спеціального призначення "Азов" НГУ та фотографи Костянтин і Влада Ліберови представили фотопроєкт про бійців, які пережили теракт в Оленівці та повернулися з російського полону.
Про це повідомляє пресслужба "Азова".
Чотири роки після теракту
У ніч проти 29 липня 2022 року росіяни підірвали барак у колонії біля Оленівки. Напередодні туди перевели 193 полонених захисників Маріуполя, бійців "Азову". Загинули щонайменше 53 людини, понад 130 дістали поранення. Усі вони були беззбройними, вийшли з "Азовсталі" за наказом вищого командування і мали гарантії безпеки.
4 бійці, які стали героями проєкту, пережили вибух, вижили в полоні й дочекалися обміну.
"Веб", 1070 днів у полоні
"Дос", 129 днів у полоні
"Август", 1122 дні в полоні
«Алан», 1362 дні в полоні
Кожен з них свідок злочину, за який досі ніхто не відповів.
Наразі у російському полоні залишаються понад 600 бійців "Азову" і тисячі військових Сил оборони. У "Азові" наголошують, що вшанування пам’яті має супроводжуватися конкретними діями: тиском на Росію, розслідуванням злочину і поверненням тих, хто ще в неволі.
"Оленівка — це не лише трагедія минулого. Це злочин, який триває доти, доки його винні не будуть покарані, а всі наші люди повернені додому. Герої цього проєкту — живі свідки цього злочину. Через їхні історії ми хочемо нагадати про тих, хто загинув, і про тих, хто досі не повернувся з полону. Пам’ять має ставати дією — вимогою справедливості, міжнародного тиску на росію та повернення всіх українських військовополонених", — прокоментував представник 12-ї бригади спеціального призначення "Азов" НГУ Клевецький Олександр.
"Коли ми знімали, постійно думали про те, що будь-кого з цих людей могло просто не бути. Вони сидять перед камерою, живі, і для нас це найсильніший аргумент, щоб не зупинятися і витягати решту", — поділилися Костянтин і Влада Ліберови.
