ТВ

На «1+1 Україна» - документальний фільм «Жертви: війна після війни»

ТСН зібрала у фільмі «Жертви: війна після війни» живі свідчення, архіви й розслідування істориків, щоб реконструювати те, що десятиліттями замовчувалося.

До 80-річчя перемоги над нацизмом на каналі «1+1 Україна» 10 травня о 23:15 покажуть документальний фільм спеціальної кореспондентки ТСН Наталії Ярмоли «Жертви: війна після війни» — історії тих, хто не
здався для тих, хто не здається. Про це повідомили у пресслужбі каналу.

У спеціальному проєкті «ТСН. Особливий погляд» журналістка Наталія Ярмола розповідатиме про одну з трагічних і маловідомих сторінок історії 20 століття: викрадення дітей, нацистські «фабрики» геноцид, приховані злочини Третього Рейху, життя з тавром «зрадника» після повернення з примусових робіт до СРСР остарбайтерів, повідомляє пресслужба телеканалу.

Медійники зазначають, що у фільмі глядачі побачать історію польки Барбари Пацьоркевич, яка у віці чотирьох років опинилася в центрі нацистського експерименту в польському Лодзі — місті, перетвореному на «центр перевиховання» викрадених дітей з окупованих територій.

Там відбирали «генетично цінних» для Третього Рейху. Барбару забрали у бабусі у 4-річному віці до дитячого будинку і германізували. Діти з окупованих територій мали оновлювати німецьку кров. Решту — відправляли на примусову працю або знищення. Усе — в атмосфері мовчання, таємності, псевдонауки й ідеології вищої раси.

Після війни десятирічна Барбара пройшла болісний шлях повернення на Батьківщину.

Окрім того, у фільмі покажуть один з таємних об’єктів Гітлера —  найбільший пороховий завод, роботу якого забезпечували тисячі пригнаних у рабство остарбайтерів.

Про нелюдські умови, в яких жили та працювали примусові робітники, розповість українська остарбайтерка Ганна Шияненко, яка нещодавно відсвяткувала столітній ювілей.

Серед іншого вона ділиться спогадами, що чекало остарбайтерів після капітуляції Німеччини та повернення додому: фільтраційні справи, переслідування НКВД, тавро «зрадника», табори, розстріли.

«Кожного п’ятого — репресували. Так, для мільйонів жертв Другої Світової у день, який радянські ідеологи назвали Днем Перемоги насправді почалася друга —  особиста війна за виживання», — розповіли у пресслужбі.

Джерело: Детектор медіа

Search