"5G розчарував майже всіх - постачальників послуг і споживачів, і він не зміг надихнути бізнес". Таку заяву зробив голова дослідницької фірми Omdia Даріо Талмесіо. Технологія, що обіцяла нам літаючі безпілотні таксі, голографічний зв'язок і розумні будинки, поки що тільки висмоктує інвестиції, але нічого не приносить.
На форумі Mobile World Congress (MWC) у Барселоні представники телекому заявили, що на розгортання 5G в Європі витратили вже 600 млрд євро. Але технологію досі не вдалося монетизувати. Найбільший постачальник обладнання для 5G, компанія Ericsson, днями взагалі звільнила 8500 людей через падіння прибутку.
Голова Omdia каже, що 5G ніколи і не була дійсно споживчою пропозицією. Технологія потрібна бізнесу та промисловості. А 5G для пересічних людей - швидше рекламний процес для інновації, що змінюють світ. По суті, на цьому ідея погоріла. Переваги 5G для звичайних смартфонів досі залишаються незрозумілими. І немає жодних гарантій, що клієнти мобільних операторів переплачуватимуть за зв'язок нового покоління, коли й LTE вистачає.
