Українське кіно

ОМКФ оголосив спеціальну програму з фільмів, які досліджують наслідки війни

На 16-му ОМКФ, який відбуватиметься з 24 вересня по 4 жовтня у Києві, покажуть спеціальну програму «Мистецтво травми», яка розповідає історії війни та стійкості.

До спеціальної програми «Мистецтво травми» увійшли чотири фільми, які досліджують наслідки війни для суспільства, культури та особистості, і демонструють, як мистецтво може бути інструментом для переживання травми та пошуку нових сенсів. Стрічки розповідають особисті історії людей, які намагаються жити, творити та зберігати людяність під час війни.

«Ми в порядку» (We’re Fine, 2025), реж. Михайло Карпенко

Стрічка розповідає про український проєкт на фестивалі Burning Man 2024. Це історія поїздки митців та волонтерів на знаметитий фестиваль незалежного мистецтва, де вони розповіли про Україну за допомогою інсталяції. Вона виглядала як фраза I’M FINE і була викладена з розбитих та прострілених предметів з деокупованих українських регіонів. Інсталяція стала символом того, як люди приховують біль і намагаються триматися всупереч обставинам.

«Війна за мистецтво» (War on art, 2025), реж. Анджей Мікус

24 лютого 2022 року українські музеї опинилися під загрозою, а мистецька спадщина країни змушена була піти в підпілля. Коли ворог загрожує культурним центрам, армія волонтерів без офіційного керівництва стає на захист артефактів, ризикуючи власним життям.

Фільм показує, що боротьба за порятунок культурної спадщини є водночас боротьбою за збереження національної ідентичності та історичної пам’яті. Він є свідченням стійкості, рішучості та відданості митців і волонтерів у найтемніші часи.

«Голка в копиці сіна» (Match in a Haystack, 2025), реж. Джо Гілл

Після російського вторгнення учасниці провідного українського колективу сучасного танцю намагаються знайти сенс своєї роботи у світі, який змінився назавжди. Пошуки опору, внутрішньої сили та можливостей самовираження врешті-решт приводять їх до танцю, який стає як способом виживання, так і формою мистецького спротиву.

У фільмі розповідається, як через тіло і рух можна висловити складні емоції, впоратися з травмою і продовжувати творити у важкі часи.

«Київські солісти» (Kyiv Soloists, 2025), реж. Тронд Квіґ Андреассен

У лютому 2022 року 15 музикантів оркестру «Київські солісти» вирушили до Італії на короткий концертний тур, і того ж дня Росія розпочала повномасштабне вторгнення проти України. Хаос і невизначеність змушують музикантів шукати власний шлях у нових умовах.

Протягом турне Європою вони не лише несуть послання миру через музику, а й проходять особисті випробування, долаючи страх і втрати. Фільм стає історією витривалості, підтримки один одного та пошуку гармонії в умовах війни.

Джерело: https://nv.ua/

Search