Eurovision

Пресконференція Kalush Orchestra: про «Азовсталь», дискваліфікацію і перемогу

Відразу після перемоги у фіналі Пісенного конкурсу Євробачення-2022 гурт «Kalush Orchestra» дав пресконференцію на арені Pala Olimpico у Турині. Олег Псюк відповів на запитання журналістів про заклик допомогти «Азовсталі», можливу дискваліфікацію та що робитиме далі. Голова української делегації Оксана Скибінська отримала вітальну теку, яка символізує передачу документів з підготовки до проведення наступного Євробачення в Україні.
Публікуємо основні тези з пресконференції.

Про перемогу
— Ми були на першому місці за прогнозами букмекерів. Що більше люди чули про Україну, то більше слухали пісню. Я був у різних країнах і чув, що люди її слухають. Тому велика дяка кожному, хто за неї проголосував. Будь-яка перемога зараз дуже буде вагомою, а оскільки наша культура під загрозою, нам треба показати, що українська культура жива, українська музика жива і має дуже гарний почерк.
Висловлюю велику благодарність кожній країні та кожному людині, що підтримували нас. У нас давно не було добрих новин. Дякую всім, хто допоміг привезти до України хоча б якісь хороші новини.

Про Євробачення в Україні
— Україна з радістю прийме наступне Євробачення в цілісній щасливій і розбудованій Україні.

Про реп на Євробаченні
— Реп, хіп-хоп — це зараз мейнстрім, номер один у світі і чому його не має бути на Євробаченні? Тому я хотів бути цим першопрохідцем.
Про те, чому заявив зі сцени про «Азовсталь»
— Це велика біда нашої країни. Це блокада, понад 1000 людей оточили з усіх боків. Нам потрібна допомога, щоб звільнити цих людей. Тому ми звертаємось до третьої (іншої) країни, щоб допомогти їм вийти. Як допомогти? Інформаційно – говорити всім, писати про це. Тут є багато преси, якщо кожен з вас про це напише, то це дійсно нам допоможе.

Про ризик дискваліфікації
— Люди, які ставлять собі питання про дискваліфікацію, не розуміють, наскільки велика біда у нас у країні. Я дуже сподіваюся, що хоча б один чоловік із 200 млн це побачить і зможе нам у цьому харчуванні допомогти.

Про відчуття за кордоном
— Моє переживання не закінчується, коли я перетинаю кордон, бо у мене в Україні взагалі всі рідні, люди, яких я знаю. Може, швидше і наоборот, бо коли я в Україні, я скоріше розумію, що можу впливати, когось захистити.

Про плани після повернення
Польський журналіст привітав лідера «Kalush Orchestra» Олега Псюка з наступним днем ​​народження, який музикант буде святкувати 16 травня, та закликавши всіх разом журналістів заспівати йому «Happy Birthday».
— 16 травня я буду в дорозі, повертатимусь в Україну. Після повернення планую відсвяткувати день народження у колі близьких та рідних.

Про результати голосування журі
— Це конкурс такий, коли потрібно через екран показати, журі також через екран оцінювало. Я розумію, наскільки воно не збігається. Тому дуже важко собі так подати. Нам слід попрацювати над тим, як саме собі подавати через екран.

Про фаворитів на Євробаченні
— Моїми фаворитами на Євробаченні 2022 були Італія, Велика Британія, Польща та Молдова.

Про підтримку молодих співаків
— Зараз під час війни багато українських співаків об'єднується. І дуже важливо підтримувати молодих артистів. Наша мета робити так, аби українська музика була популярна не лише в Україні, а й у всьому світі. Євробачення якраз дуже хороша платформа для цього.

Початок роботи над Євробаченням в Україні
Під час пресконференції супервайзер Євробачення Мартін Остердаль привітав переможців та передавши голові української делегації Оксані Скибінській welcome pack. Це тека зі всіма необхідними контактами для початку роботи над проведенням Євробачення в Україні.
"Знайте, ми завжди з вами, завжди поруч з Україною", - зазначив Мартін Остердаль.
Зазначимо, що Україна втретє перемогла на Євробаченні. Гурт «Kalush Orchestra» отримав найвищий 631 бал від глядачів та журі. Друге місце посіла Великобританія, третє – Швеція.

Нагадаємо, Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, забезпечує відбір та участь представника України у Міжнародному пісенному конкурсі «Євробачення», а також виступає официальним транслятором конкурсу.

Джерело: Суспільне Мовлення

Новое на сайте

Search