Новости

На Землю впав 22-тонний уламок неконтрольованої китайської ракети

Китайська ракета-носій Чанчжен-5В, точніше, те, що від неї залишилося - а це 22-тонний уламок, впала на Землю ввечері 30 липня. Повідомлень про пошкодження інфраструктури чи про людські жертви немає. Китай стверджує, що уламки, що вціліли після входу в атмосферу, впали в море Сулу, між Філіппінами і Малайзією, повідомляє SpaceFlightNow.

Очікувалось, що уламки китайської ракети впадуть на Землю під час неконтрольованого повторного входу. Проте ймовірність її посадки у будь-якому населеному пункті була вкрай низька.

Згідно з попередніми прогнозами експертів, не весь відпрацьований ступінь мав згоріти в атмосфері. Уламки, що залишилися, вагою від 4 до 9 тонн, повинні були впасти на Землю, але місце передбачуваного падіння було невідоме. Можлива зона падіння уламків охоплювала США, Африку, Австралію, Бразилію, Індію та Південно-Східну Азію.

Тепер стало відомо із заяви китайської агенції CMSA, яка займається пілотованими космічними польотами, що уламки ракети, які не згоріли в атмосфері, впали в море Сулу (це Тихий океан), в точці, що відповідає 9 градусам північної широти і 119 градусам східної довготи.

Водночас це порушило питання, як різні країни беруть на себе відповідальність за своє космічне сміття.

Раніше НАСА закликало китайське космічне агентство розробити свої ракети так, щоб вони розпадалися на дрібніші частини після повторного входу, згідно з міжнародною нормою.

Нещодавні ракети, що прямували до недобудованої космічної станції Китаю Tiangong, не мали можливості для контрольованого повторного входу. Уряд Китаю заявив, що повторний політ ракети не становитиме небезпеки для будь-кого на землі, оскільки вона, швидше за все, впаде в море. Однак існує ймовірність того, що шматки ракети впадуть на населений район, як це сталося у травні 2020 року, коли було пошкоджено майно у Кот-д'Івуарі. 

Джерело  https://socportal.info

Новое на сайте

Search