Украинское кино

Переможцем DOCU/УКРАЇНА-2022 став фільм «Плай» режисерки Єви Джишиашвілі

Стрічка «Плай» режисерки Єви Джишиашвілі перемогла в національному конкурсі DOCU/УКРАЇНА. Попри повномасштабну війну, усі фільми національного конкурсу змогли побачити глядачі Краківського кінофестивалю, а міжнародне журі програми — Даніель Абма (Нідерланди), Девіка Ґіріш (США) та Станіслав Битюцький (Україна) — обрало найкращу стрічку програми.

Фільм «Плай» — повнометражний документальний дебют Єви Джишиашвілі, який занурює у життя родини Малковичів. Таким стейтментом журі відзначило фільм-переможець на церемонії у Кракові 4 червня:

«"Плай" — неймовірно актуальний фільм, особливо в контексті російського вторгнення в Україну. Окрім того стрічка Єви Джишиашвілі  — це твір рідкісний та довговічний, що промовляє до моменту і водночас виходить за його межі.

Режисерка створила хроніку буколічного життя родини в селищі посеред українських Карпат. Камера знімає героїв зблизька та вкрай допитливо, однак ніколи не втручається, що будує почуття глибокої довіри між режисеркою та героями й героїнями. Фільм пристосовується до ритму їхнього повсякдення, не нав’язує тему війни, але фіксує те, як вона неминуче проникає в кожен день і руйнує життя навіть тих, хто не бере у ній участі. Маленькі діти в сім’ї поводяться, немов пророки чи філософи, відверто ставлять запитання, на які занадто стомлені дорослі не можуть не те, що відповісти, а й навіть подумати: якщо Бог є, чому він створив війну? Чи ж це справа рук людини?

Цей фільм, знятий крізь призму прекрасного погляду на краєвиди українських гір, випромінює схожу на ковток свіжого повітря в похмурі часи доброту. «Плай» настільки ж ніжний, як і актуальний. Він знаменує появу нового величезного таланту, який журі із задоволенням нагороджує».

Дізнатися більше про фільм можна в інтервʼю з режисеркою за посиланням.

Новое на сайте

Search