Новости

На вершині гори К2 розгорнули український прапор на знак підтримки

56-річна польська мандрівниця Моніка Вітковська 22 липня о 5:59 ранку зійшла на вершину К2 - найвищу вершину Каракоруму. Вона стала другою полькою в історії, якій вдалось побувати на цьому восьмитисячнику. Вітковська цим сходженням завершила цикл "7 вершин" - тобто, зійшла на 7 найвищих піків на всіх континентах. На К2 вона розгорнула український прапор, засвідчивши свою підтримку Україні.

Посольство України у Польщі подякувало польській мандрівниці, альпіністці і письменниці Моніці Вітковській за знак підтримки всього українського народу – розгортання прапора України на вершині Каракоруму.

"22 липня Моніка Вітковська зійшла на свій черговий восьмитисячник – К2. Моніка – друга полька після Ванди Руткевич, яка 36 років була першою жінкою, котра зійшла на цю гору", – зазначили на сторінці Посольства у Facebook.

Моніка Вітковська також допомагає як волонтерка українським біженцям, які прибули з України до Польщі, зокрема, допомагала на Центральному залізничному вокзалі у Варшаві.

"Від щирого серця дякуємо за підтримку України! З такими друзями ми обов'язково переможемо! Разом ми подолаємо всі перешкоди", – пише Посольство.

4 серпня Моніка Вітковська виставила фото зі сходження на вершину, підписавши світлину з українським прапором. "Одразу поясню – в мене теж є фото з польським прапором, але вийшло погано. Щоб підкреслити мою солідарність з Україною, я також мала зі собою український прапор", – написала Вітковська.

Додамо, К2 – друга за висотою гірська вершина після Джомолунгми. Її висота становить 8611 м над рівнем моря.

Джерело https://ukrayina.pl/ukrayina

Новое на сайте

Search