Новости

Суспільне збільшує час трансляцій богослужінь

Суспільне збільшує час трансляцій недільних богослужінь із 3 травня. Тепер релігійні трансляції показуватимуть на півтори години більше ніж раніше. Така практика популярна й серед європейських суспільних мовників, які на час карантину створюють можливості для вірян безпечно молитися вдома. Загалом 16 європейських суспільних мовників долучилися до трансляцій.

«Ми вирішили транслювати богослужіння всіх основних релігійних конфесій України ще на початку карантину, і для нас, як Суспільного мовника, це був органічний крок. Передусім ми намагаємося захистити вірян від ризиків, на які вони наражаються, якщо відвідуватимуть людні місця. Трансляції — мусульманські та юдейські, здається, уперше на українському телебаченні — викликали неабиякий інтерес аудиторії. Бачимо, що й серед європейських колег є тенденція до регулярних трансляцій богослужінь, адже об’єднувати та підтримувати суспільство — наша спільна мета», — прокоментував член правління UA: Суспільне мовлення Ярослав Лодигін.

Кілька європейських суспільних мовників транслюють богослужіння щодня. Серед них — RTÉ (Ірландія) та RAI (Італія), які щоранку транслюють службу Папи Франциска, а також TVP (Польща), на якому глядачі можуть долучитися до мес зранку й ввечері на двох телеканалах. Також польське суспільне додатково залучає ресурси ще трьох каналів у неділю для збільшення аудиторії трансляції. Так, недільні богослужіння показують 5 каналів: TVP1, TVP3, TVP Polonia, TVP Kultura та TVP INFO.

Суспільні мовники Австрії (ORF) і Німеччини (ARD) показують богослужіння декілька разів на тиждень. Та найпоширенішою є практика показу недільних богослужінь, якої дотримується й Суспільне.

Серед суспільних мовників, які здійснюють релігійні трансляції щотижня: BBC (Великобританія), France Télévisions (Франція), NPO (Нідерланди), LTV (Латвія), RTVE (Іспанія), MTVA (Угорщина) та інші.

Аби підтримати суспільство в час кризи, окрім богослужінь, мовники транслюють і програми, у межах яких вивчають Біблію чи обговорюють релігійні теми. На двох каналах Суспільного радіо UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура також посилили трансляції релігійного контенту та ввели в сітку мовлення звернення зі словами підтримки до вірян.

Зазначимо, за час карантину в ефірі суспільних телеканалів UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА вийшло вже понад 40 годин релігійних трансляцій. Їх увімкнули більше ніж 7 млн глядачів.

Новое на сайте

Search