Новости

Головою Асоціації кіноіндустрії України став Дмитро Суханов

В грудні 2020 року співвласник та виконавчий продюсер компаній Toy Pictures та Toy Cinema Дмитро Суханов був обраний новим очільником Асоціації кіноіндустрії України. Про це информує пресреліз FIAU.

Головними напрямками діяльності Асоціації кіноіндустрії України (FIAU) є просування інтересів національних виробників аудіовізуального контенту, співпраця з органами державної влади та інформування про можливості кіновиробництва в Україні іноземних продакшенів.

Дмитро Суханов працює у кіновиробництві із 1995 року. Випускник Києво-Могилянської Бізнес Школи та люксембурзької кінопродюсерскої школи EAVE. У різні роки був виконавчим продюсером та продюсером короткометражних і повнометражних національних та копродукційних фільмів, телевізійного серіалу.

У 2019 році був продюсером повнометражного дебюту Антоніо Лукіча «Мої думки тихі». Фільм отримав одразу кілька премій «Золота Дзиґа», нагороди на Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах, Одеському міжнародному кінофестивалі та Raindance Film Festival у Великій Британії. Картина зібрала більше 10 млн. грн. у прокаті, а потім фільм був проданий на HBO Europe.

У 2020-му він став копродюсером ігрової кінокартини «Спадок Брехні». Фільм проданий у 26 країн, в тому числі на такі визначні платформи як LionsGate та Netflix.

“Я є прихильником того, аби голоси віддавалися не за певну людину, а за його програму дій. Так і сталось в нашій Асоціації, я запропонував план розвитку на рік і засновники мене підтримали. Наша організація має низку планів на майбутнє, увесь 2021 рік попередньо спланований. Подробиці розкриємо трохи згодом.” - прокоментував обрання Дмитро Суханов.

За перші два місяці року Асоціація декларує наступні дії:

- Партнерську участь у розробці культурних політик для трьох досліджень – практики green продакшена, дослідження міжнародного досвіду розвитку кіноіндустрій та дослідження якості кіноосвіти в Україні.

- Організація продовжує розвивати освітні програми, подані цього року на підтримку до Українського культурного фонду. Це лабораторії First Cut Lab і Series Lab. Розробкою та куруванням навчальних програм FIAU продовжує займатися Наталія Лібет на позиції незмінного заступника голови Асоціації.

- Організація продовжить підтримувати міжнародну репрезентацію українських фільмів на таких платформах, як European Film Market (цьогоріч відбудеться онлайн), де представники індустрії зможуть скористатися інструментами українського стенду для промоції своїх кінокартин на провідному європейському кіноринку.

- Також ми проводимо і плануємо розвивати наші колаборації з навчальними платформами і провідними українськими кінофестивалями, такими як КМКФ «Молодість», Одеський міжнародний кінофестиваль, платформою для сценаристів Terrarium та іншими.

Члени асоціації все глибше інтегруються у робочі групи з реформування українського законодавства у сфері кіно та підзаконних актів. Представники Асоціації української кіноіндустрії організовують круглі столи та беруть участь у заходах інших асоціацій, аби разом із представниками державних інституцій направити у вірне русло розвиток української кіноіндустрії. Тут варто подякувати Євгенії Яцуті, яка в рамках своєї каденції багато зробила для розробки і погоджень необхідних регуляцій і правил, що в часи пандемії COVID -19 дозволяють продовжувати знімати фільми, не припиняти виробничі процеси та приїздити іноземним фахівцям в Україну, а також багато зробила для запуску в роботу системи cash-rebate. Крім того, Асоціація є членом європейської асоціації незалежних кіновиробників СЕPI і другий рік представляє Україну на майданчику міжнародного спілкування та кооперації.

До складу Асоціації входить низка провідних українських продакшенів, зокрема Limelite, TOY Pictures, Solar Media Entertainment, ESSE Production House, Family Production, Radioaktive Film, Pronto Film.
Зазначимо, що у 2017-2019 роках Дмитро Суханов обіймав позицію заступника голови Асоціації.
Директор організації з 2017 року - Іванна Хіцінська.

Новое на сайте

Search