Новости

Чому вчителям не слід відмовлятися від вакцинації: наслідки та перспективи

Однією з обов'язкових умов для вчителів, є вакцинація від COVID-19. Особливо вона актуальне зараз, коли країною йде нова хвиля вірусу, що мутував у штам Дельта. На відміну від попередників, він більш агресивний і спричиняє важкі наслідки для тих, хто не отримав вакцину. Люди, які встигли зробити щеплення, переносять хворобу легше.

Чому для вчителів цей захід став обов'язковим? Все просто, вони, як і лікарі чи продавці в магазинах, входять до категорії найбільш контактних професій. Щодня їм доводиться стикатися з десятками людей, через що суттєво зростає ризик зараження та поширення інфекції. Щоб його нівелювати, і запровадили обов'язкову вакцинацію.

Чому не варто відмовлятися від щеплення

Вакцинація є процедурою введення в організм імунобіологічних препаратів, створених у лабораторії, для формування специфічної несприйнятливості до вірусів. Тобто отримавши щеплення, у людини розвивається природний захист від збудників небезпечних хвороб, до яких належить COVID-19.

Для вчителів, які працюють в основних місцях скупчення людей, вакцинація в Україні на даний момент є обов'язковою. Тих педагогів, які відмовляються ставити щеплення, усуватимуть від роботи.

Ризики для вчителів

Окрім пандемії, в Україні є ще одна проблема – противники вакцинації. Їх достатньо і серед освітян. Свою позицію вони аргументують страхом перед вакциною. Однак і відмова тягне за собою низку серйозних наслідків:

  • вчителі усуваються від занять, залишаються без роботи та можливості самореалізуватися у професії;
  • школи втрачають кваліфікованих та досвідчених вчителів, з'являється проблема нестачі кадрів;
  • зниження якості освіти. Коли уроки з якогось предмета не ведуться або вчителя замінює педагог іншої спеціальності, зростає ймовірність того, що діти не зможуть повною мірою отримати обсяг знань та освоїти програму. У майбутньому це завадить їм успішно здати ЗНО та вступити до вишу.

Наявність антиваксеров у колективі – це не лише прямий ризик зараження суспільства, а й одна з причин дистанційної освіти. Тому щоб школи, нарешті, почали стабільно працювати очно, важливо, аби ймовірність спалаху вірусу в стінах навчального закладу була мінімальною. Досягти цього можна лише за умови, що весь педколектив та обслуговуючий персонал пройдуть курс вакцинації.

Проблеми в системі освіти через антиваксери

Крім втрати кадрів через відмову поставити щеплення, є ще й інші негативні наслідки. Так, не всі школи можуть перейти на дистанційну систему та забезпечити належну якість освіти в режимі онлайн. Багато хто з учителів просто не підготовлений, не вміє користуватися сервісами-месенджерами. Через такі умови почастішали й випадки звільнення. Хтось відмовляється від учительської діяльності взагалі, інші ведуть індивідуальні заняття.

Проте це не панацея, репетитори теж повинні щепитися. Адже багато батьків принципово не стануть наражати себе і дитину на потенційний ризик і віддадуть перевагу вакцинованому педагогові. Якщо ж перевести індивідуальні заняття у віртуальний режим, то доведеться зіткнутися з тими самими проблемами, що й на дистанційній роботі в школі.

Як бачимо, відмова від вакцинації спричиняє справді серйозні наслідки: ризики для здоров'я, перешкоди для розвитку у професійному плані. Чи варта ця упереджена позиція, щоб її дотримуватися? Очевидно, що ні, то навіщо свідомо створювати навколо себе настільки несприятливе середовище, якщо є зручна можливість уникнути ризиків та проблем, пройшовши курс вакцинації від COVID-19? Приймайте вірні рішення та будьте здорові!

 

*Материал опубликован на правах рекламы 

Новое на сайте

Search