Однією з обов'язкових умов для вчителів, є вакцинація від COVID-19. Особливо вона актуальне зараз, коли країною йде нова хвиля вірусу, що мутував у штам Дельта. На відміну від попередників, він більш агресивний і спричиняє важкі наслідки для тих, хто не отримав вакцину. Люди, які встигли зробити щеплення, переносять хворобу легше.
Чому для вчителів цей захід став обов'язковим? Все просто, вони, як і лікарі чи продавці в магазинах, входять до категорії найбільш контактних професій. Щодня їм доводиться стикатися з десятками людей, через що суттєво зростає ризик зараження та поширення інфекції. Щоб його нівелювати, і запровадили обов'язкову вакцинацію.
Чому не варто відмовлятися від щеплення
Вакцинація є процедурою введення в організм імунобіологічних препаратів, створених у лабораторії, для формування специфічної несприйнятливості до вірусів. Тобто отримавши щеплення, у людини розвивається природний захист від збудників небезпечних хвороб, до яких належить COVID-19.
Для вчителів, які працюють в основних місцях скупчення людей, вакцинація в Україні на даний момент є обов'язковою. Тих педагогів, які відмовляються ставити щеплення, усуватимуть від роботи.
Ризики для вчителів
Окрім пандемії, в Україні є ще одна проблема – противники вакцинації. Їх достатньо і серед освітян. Свою позицію вони аргументують страхом перед вакциною. Однак і відмова тягне за собою низку серйозних наслідків:
- вчителі усуваються від занять, залишаються без роботи та можливості самореалізуватися у професії;
- школи втрачають кваліфікованих та досвідчених вчителів, з'являється проблема нестачі кадрів;
- зниження якості освіти. Коли уроки з якогось предмета не ведуться або вчителя замінює педагог іншої спеціальності, зростає ймовірність того, що діти не зможуть повною мірою отримати обсяг знань та освоїти програму. У майбутньому це завадить їм успішно здати ЗНО та вступити до вишу.
Наявність антиваксеров у колективі – це не лише прямий ризик зараження суспільства, а й одна з причин дистанційної освіти. Тому щоб школи, нарешті, почали стабільно працювати очно, важливо, аби ймовірність спалаху вірусу в стінах навчального закладу була мінімальною. Досягти цього можна лише за умови, що весь педколектив та обслуговуючий персонал пройдуть курс вакцинації.
Проблеми в системі освіти через антиваксери
Крім втрати кадрів через відмову поставити щеплення, є ще й інші негативні наслідки. Так, не всі школи можуть перейти на дистанційну систему та забезпечити належну якість освіти в режимі онлайн. Багато хто з учителів просто не підготовлений, не вміє користуватися сервісами-месенджерами. Через такі умови почастішали й випадки звільнення. Хтось відмовляється від учительської діяльності взагалі, інші ведуть індивідуальні заняття.
Проте це не панацея, репетитори теж повинні щепитися. Адже багато батьків принципово не стануть наражати себе і дитину на потенційний ризик і віддадуть перевагу вакцинованому педагогові. Якщо ж перевести індивідуальні заняття у віртуальний режим, то доведеться зіткнутися з тими самими проблемами, що й на дистанційній роботі в школі.
Як бачимо, відмова від вакцинації спричиняє справді серйозні наслідки: ризики для здоров'я, перешкоди для розвитку у професійному плані. Чи варта ця упереджена позиція, щоб її дотримуватися? Очевидно, що ні, то навіщо свідомо створювати навколо себе настільки несприятливе середовище, якщо є зручна можливість уникнути ризиків та проблем, пройшовши курс вакцинації від COVID-19? Приймайте вірні рішення та будьте здорові!
*Материал опубликован на правах рекламы