Новости

Що таке DDoS-атака?

Держспецзв’язку дає відповіді на найпоширеніші запитання українців щодо протидії загрозам у кіберпросторі, безпечного користування телефонами, інтернетом та інші.

Ви часто повідомляєте про зростання кількості DDoS-атак. Що таке DDoS-атака та як вона працює? Чи загрожують вони персональним даним? Чи можна захиститися від DDoS-атак?

Від початку повномасштабної війни росії проти України DDoS-атаки залишаються серед найпоширеніших видів кібератак, до яких вдаються ворожі хакери.

DDoS-атака – це атака на комп’ютерні системи органу, організації, установи з метою порушення доступності атакованих вебресурсів. Простими словами, під час атаки одночасно створюється така величезна кількість зовнішніх запитів (рахунок може йти на мільйони), що атакована система не в змозі їх обробити. Як наслідок – виникають збої в її роботі або вона взагалі перестає повноцінно працювати.

DDoS-атака, на відміну від DoS-атаки, здійснюється з кількох джерел, а не з одного. Також варто зазначити, що на окремих громадян такі види атак здебільшого не спрямовуються. Проте кінцева мета зловмисників – позбавити саме громадян доступу до важливих послуг, сервісів, до правдивої інформації.

Від початку цього року DDoS-атак зазнали низка сайтів державних органів і банківських установ, телеком-операторів, компаній енергетичного сектору, сайти регіональних органів влади, медіа тощо.

Зазвичай DDoS-атаки здійснюють із метою поширення паніки та дестабілізації. Іноді використовують для приховування деструктивних дій, тобто коли DDoS-атака слугує прикриттям атаки іншого виду. Проте самі DDoS-атаки загрози для персональних даних громадян не становлять. Варто знати, що для проведення DDoS-атак хакери часто використовують зламані пристрої людей. Тому важливо дотримуватися основних правил кібергігієни, користуватися антивірусами, оновлювати вчасно програмне забезпечення тощо.

Захист від DDoS-атак сайтів, інформаційних систем – справа фахівців із кіберзахисту.

Інші поради читайте в розділі Запитання або у соціальних мережах за тегом #ДССЗЗІ_рекомендує.

Новина на сайті: https://bit.ly/3nh8TGv

Новое на сайте

Search