Новини

Куля з кактусових бджіл стала фотографією року за версією BBC Wildlife Magazine

Було оголошено переможців конкурсу «Фотограф дикої природи року» Музею природознавства. Нагороду «Великий титул» отримала американська фотографиня Карін Айгнер за фотографію кулі бджіл-кактусів.

Звання «Фотограф року дикої природи» розроблено та створено Музеєм природної історії в Лондоні та засновано в 1965 році журналом BBC Wildlife Magazine, який тоді називався Animals. Музей природної історії об’єднав зусилля в 1984 році, щоб створити конкурс, який він відомий сьогодні, і тепер ним керує та володіє Музей природної історії в Лондоні.

Конкурс присуджує дві великі нагороди: «Фотограф дикої природи року» та «Молодий фотограф року. Два зображення-переможці вибрано з 19 категорій-переможців, які цього року включали 38 575 робіт із 93 країн. Фотографії були анонімно оцінені групою експертів Музею природної історії на основі оригінальності зображення, наративу, технічної досконалості та етичної практики.

У серпні організація поділилася фотографіями року, які отримали найбільшу оцінку, але тепер назвала останні знімки-переможці та фотографів, які їх зробили.

Карін Айгнер, фотографиня року дикої природи, є п’ятою жінкою за 58-річну історію конкурсу, яка отримала нагороду Grand Title Award. Її фотографія вище під назвою The big buzz, яка також перемогла в категорії «Поведінка: безхребетні», показує неймовірно крупний план кулі бджіл-кактусів. Усі, крім одного, самці, і вони мають намір спаровуватися з єдиною самкою в центрі гурту. Як і більшості бджіл, кактусовим бджолам загрожує втрата середовища існування, пестициди та зміна клімату, а також методи ведення сільського господарства, які порушують їхні місця гніздування.

Карін Айгнер наближається до подій, коли група бджіл змагається за спаровування.

Використовуючи макрооб’єктив, Карін зняла шквал активності, коли дзижчача куля бджіл-кактусів оберталася над гарячим піском. Через кілька хвилин пара в центрі – самець, що тримався за єдину самку в сутичці – полетіла, щоб спаровуватися.

Бджоли світу знаходяться під загрозою через втрату середовища існування, пестициди та зміну клімату. Оскільки 70% видів бджіл гніздяться під землею, стає все більш важливим, щоб ділянки природного ґрунту залишалися непорушеними.

Звання «Молодий фотограф року дикої природи» отримав 16-річний Катанью Вуттічайтанакорн з Таїланду за його фотографію під назвою «Краса вусатого вусата», на якій зображений кит Брайда, коли він сплив на поверхню біля його човна. Також фото стало переможцем у категорії 15-17 років.

Search