ТВ

Доктор Комаровський розказав, чи варто зараз повертатися в Україну

Що найбільше хвилює людей, окрім перемоги? Особливо тих, хто сьогодні живе за кордоном. Дуже багато українців хочуть повернутися додому. Експерт програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна», яка зараз виходить в ефірі «Індиго TV», доктор Комаровський поділився своєю думкою: варто це робити чи потрібно ще почекати. Також він розказав, як жити на окупованій території.

Якщо ви сумуєте за домом і готові хоч сьогодні все кинути й повернутися в Україну, просто згадайте той час, коли і як ви добиралися до кордону, жили в таборах, намагалися підлаштуватися під чужу культуру, правила та закони.

Заради чого ви все це ви пройшли? Заради порятунку свого життя та життя дітей? Ви робили все можливе, щоб уціліти? Як ви вважаєте, сьогодні в Україні достатньо спокійно, щоб повернутися? Чи немає ризику знову потрапити під обстріл?

«Потрібно запитати себе, коли ви думаєте повертатися: «Наскільки вам нестерпно там, де зараз ви живете? І чи є нормальні умови для життя в тому місці, де ви мешкали в Україні?» – сказав доктор Комаровський. – У мене така думка щодо цього: якщо у вас є можливість – поки не повертайтеся: сидіть на місці й ще трохи потерпіть».

Зовсім інша ситуація з тими українцями, які опинилися на окупованій території. Євген Комаровський обурився, що їх закликають переїхати в безпечніші місця, але при цьому не гарантують, що жителі Херсона чи Бердянська, Маріуполя чи з Харківської області отримають хоч якесь житло на новому місці.

«Люди, які намагаються вирватися з окупованих територій, реально ризикують своїм життям. Вони проходять через величезні приниження, щоби звідти виїхати, – пояснив експерт програми «Ранок з Україною».

Євген Комаровський вважає, що такий ризик може не виправдатися і людина просто загине, намагаючись перебратися до інших місць України.

«Якби я давав поради, тоді сказав би: «Робіть все, щоб вижити й дочекатися перемоги. Але пакостей при цьому не робіть, не працюйте проти нашої країни», – сказав кандидат медичних наук.

Новое на сайте

Search