Украинское кино

Вийшов кінопутівник Україною: від «марсіанських» Олешківських пісків до витонченого Підгорецького замку

В грудні кінопутівник Україною буде представлено на найбільшій і найпрестижнішій виставці локацій FOCUS Digital у Лондоні, а згодом і на інших профільних міжнародних заходах, де продюсери з усього світу обирають місця для майбутніх зйомок своїх проєктів.

Чому «Гру престолів» (HBO) знімали в Хорватії, а не в Україні? «Відьмака» (Netflix) – в Угорщині? Ба навіть «Чорнобиль» (HBO) – переважно в Литві, а в нашій державі – лише кілька сцен? Очевидна відповідь – через відсутність кеш-рібейтів. Проте цьогоріч систему відшкодування витрат закордонним компаніям, які займаються зйомками кіно та серіалів в Україні, нарешті було запроваджено. Та постає інша проблема – про унікальні українські локації досить мало знають у світі. І саме її має на меті вирішити даний проєкт, започаткований УКА за підтримки Держкіно України.

 «Однією з перешкод популяризації зйомок в Україні є відсутність єдиного системного підходу до просування нашої держави як ефективного майданчика для зйомок та обмежена кількість інструментів для промо. І за допомогою цього проєкту ми прагнемо подолати цю перешкоду, –пояснює виконавчий директор Української кіноасоціації Вікторія Ярмощук. – Завдяки підтримці Держкіно ми змогли долучити до проєкту професійних українських локейшн-менеджерів, провести ретельну підготовчу роботу, розробити стандарти та організувати повноцінний локейшн-скаут. Також нам дуже допомогла експертна підтримка наших колег із Української кіноасоціації, адже у багатьох з них є досвід співпраці з міжнародними партнерами, а без розуміння існуючих запитів щодо зйомок в Україні, працювати над проєктом було б набагато складніше»

Великою проблемою у питанні просування українських локацій є недостатня їх вивченість – дуже велика кількість потенційно цікавих міжнародним кіновиробникам місць залишаються недостатньо дослідженими і «не робочими».

Задля реалізації проєкту професійні локейшн-скаути дослідили локації в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Кіровоградській, Черкаській, Львівській, Закарпатській областях та у місті Києві. Проєкт розпочався наприкінці 2019-го й мав закінчитися навесні 2020-го, та через карантин терміни були продовжені до кінця року.

Результати дослідження Українською кіноасоціацією було оформлено у зручний онлайн-формат з відкритим доступом до всіх матеріалів у вигляді:

- програми маршруту для міжнародних партнерів – комплексної кіномандрівки країною: розрахованої на десять днів, проте адаптивної, адже за потреби її легко можна самостійно скоротити чи переструктурувати;
- каталогу локацій – англійською мовою, із великою кількістю професійних фотоматеріалів.

Програма маршруту для міжнародних партнерів містить: інформацію про проєкт, його структуру, основну інформацію про співробітництво з Україною, загальні відомості про маршрут і опис кожного його дня. А у каталозі наведено всі локації, досліджені під час скаутингу.

Таким чином, завдяки даному проєкту найкращі українські локації для зйомок вперше представляються широкій міжнародній кіноспільноті.

Але це – лише один крок на великому шляху. Адже УКА ставить на меті комплексно сприяти популяризації українських локацій, оскільки вони – один з козирів, який Україна має використовувати у стратегії виходу на міжнародний аудіовізуальний ринок: разом із кеш-рібейтами, конкурентоспроможними цінами, креативним потенціалом, високим професійним рівнем українських продакшн-сервісів тощо.

Вже розроблено і пропонуються ринку єдиний стандарт роботи з локаціями: принципи їх категоризації, формат «паспорту локації». А польові дослідження українських локацій планується зробити регулярними – так само,  як і ознайомчі тури для потенційних міжнародних партнерів. Адже, беручи до уваги досвід інших країн, такі дії задля залучення у державу міжнародних кіновиробників справді є напрочуд ефективними, проте лише за умов регулярності та системності.

Усі матеріали першого кінопутівника Україною є загальнодоступними для завантаження або для перегляду онлайн, і ознайомитися з ними можна тут.

Новое на сайте

Search