Украинское кино

«Казку про Коника» покажуть на «Книжковому Арсеналі»

25 червня у рамках Десятого міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» відбудеться допрем’єрний показ українського документально-анімаційного фільму «Казка про Коника». Сеанс почнеться о 19:30 на сцені Лекторій.

Режисери Уляна Осовська і Денис Страшний особисто представлять свою стрічку, а також онлайн-арт-бук «Казка про Коника». Після показу автори поспілкуються з глядачами у рамках Q&A-сесії. 

«Фокус-тема цьогорічного фестивалю — Оптимісти скептики. Куратори звертають увагу, що виклики сьогодення потребують від нас балансу між обережністю та ентузіазмом, критичним підходом та вірою в найкраще. Наш фільм розповідає саме про це. Головний герой, художник і монах в миру Анатолій Лютюк, є таким оптимістом скептиком: його оптимізм — це вибір, зроблений у непростих обставинах і врівноважений ними», — розповідає Денис Страшний.

Показ проходить у межах спеціальної фестивальної програми BookWatchers. Цю програму, присвячену взаємозв’язку літератури й кінематографа, створено за підтримки Одеського міжнародного кінофестивалю у рамках проєкту Book Pitch.

«Книжковий Арсенал» відбувається у Києві з 23 по 27 червня. У зв’язку з карантинними обмеженнями, квитки можна придбати лише онлайн і на обраний часовий слот. Кількість квитків обмежена.

Світова прем’єра фільму «Казка про Коника» відбулася на DocPoint Tallinn — найбільшому документальному шоукейсі Балтійського регіону. Після цього картина одразу вийшла у прокат в Естонії. Українська прем’єра пройшла на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA у рамках національного конкурсу DOCU/Україна. До прем’єри кінопроєкт було представлено на кількох індустрійних платформах, зокрема у складі української делегації на провідному документальному кінофестивалі IDFA в Амстердамі, Нідерланди.

«Казку про Коника» створено режисерським об’єднанням Docutoloka за участю естонської кінокомпанії Silmviburlane, яка також виступила дистрибутором в Естонії. Дистрибуцією в Україні займається Катерина Мізіна («Міф», «Людина з табуретом»). 

Проєкт підтримали Український культурний фонд, Український інститут та Естонський кіноінститут. 

Новое на сайте

Search