Украинское кино

“Довбуш”: завершені зйомки та презентовано офіційний відеобекстейдж

Фільмування наймасштабнішої української стрічки “Довбуш” закінчилось, і вона незабаром вийде у всеукраїнський кінотеатральний прокат.

Наприкінці липня завершився останній знімальний блок пригодницько-історичного екшну “Довбуш”, що створюється компанією Pronto Film за підтримки Державного агентства України з питань кіно і Міністерства культури та інформаційної політики України. Щоб підкреслити цю надважливу подію в життєвому циклі фільму, його творці презентували черговий офіційний відеобекстейдж, створений на основі матеріалів цьогорічних зйомок. Відео можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=gHrhOR3HY7w.

Наразі стрічка перебуває на стадії монтажу та постпродакшну.

Генеральний медіапартнер фільму – телеканал “Україна”.

Національний спонсор стрічки – ТМ “Львівське”, яке здійснює широкомасштабну підтримку промокампанії та релізу фільму.

Емоціями й очікуваннями поділився продюсер кінострічки Максим Асадчий:

“Завершення зйомок “Довбуша” — це взяття нової висоти в історії української кіноіндустрії, втілення амбітної мрії про українське масштабне глядацьке кіно.

Ми працювали з неймовірною командою сильних і талановитих людей. Як і герої нашого фільму, за ці три роки знімальна група проявила міць характеру, незламність духу і відданість своїй справі. Взяли на себе масштабні задачі і довели, що українське кіно готове до такого рівня викликів.

Окрема подяка Держкіно України і всім нашим партнерам, завдяки яким цей проєкт вистояв навіть у часи, коли здавалося, рушиться весь світ навколо. Ми сподіваємося, вся та несамовита енергія, вкладена у цей фільм, зарядить українців на нові подвиги вже цієї осені та надихатиме ще багато-багато років”.

Локації цьогорічних кінозйомок “Довбуша”, як і в попередні періоди фільмування стрічки, були дуже різноманітними: павільйони київської кіностудії імені О. Довженка, історико-архітектурна пам'ятка “Київська Фортеця”, Національний музей народної архітектури та побуту України в с. Пирогово (Київ), с. Дерев’яне під Обуховом (Київська область), околиці села Микуличин на Івано-Франківщині, місто Збараж на Тернопільщині. Останній знімальний день проходив на натурному майданчику кіностудії FILM.UA.

Протягом цього блоку загальна кількість знімальної команди склала приблизно 120 людей. В масових сценах задіяно понад 1500 чоловік. Вони зіграли дуже широкий ряд персонажів стрічки, а саме музикантів, селян, міщан, купців, польських гусар, гренадерів, смоляків, гвардійців, жовнірів, артилеристів, монахів, лікарів, в’язнів, ремісників, шляхту тощо. Фільмування відбувалось на природних локаціях (ліси, річка, полонина), в існуючих замках і фортецях, у відновлених будівлях та на зведених з нуля декораціях.

Гарно подякував усім причетним до проєкту режисер, співпродюсер та співсценарист фільму Олесь Санін:

“Дорогі мої друзі і колеги, моя командо вітрильника з назвою "Довбуш". Ми нарешті закінчили зйомки фільму. За весь тривалий період ми пройшли десятки штормів, але побачили неймовірні місця. Ми не спали десятки ночей, але дивувались неймовірним світанкам. Працювали з Акторами, яких Господь наділив талантом проживати видумані нами життя. І щоразу дивувались їх перевтіленню у героїв, яких самі придумали, намалювали, одягнули, озброїли і поставили у кадр.

Ми пережили ковідний штиль, але достойно знову зібрались і показали кожен для себе новий щабель нашої майстерності в професії.

Маємо надії на те, що всі наші зусилля не марні, надії, що наш фільм сподобається глядачеві, надії на те, що наші думки, наша творчість, воля і віра хоч на мить зроблять людей кращими”.

Зазначимо, що творча команда підготувала цілий ряд сюрпризів, які розкриватимуться протягом промокампанії стрічки.

Про всі новини пригодницько-історичного екшну “Довбуш” можна дізнаватись на його офіційних сторінках у Facebook та Instagram.

Нагадаємо, що в травні в світ вийшов офіційний тизер-трейлер фільму, який можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=Sm4iZd-31XQ

Також нещодавно був презентований офіційний відеобекстейдж №1, за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=_1p05ScZizE

Кінотеатральною дистрибуцією фільму на території України опікуються компанії Кіноманія і FILM.UA Distribution.

Довідка

Назва: «Довбуш»

Рік: 2021

Жанр: пригодницько-історичний екшн

Виробництво: Pronto Film, за підтримки Державного агентства України з питань кіно

Хронометраж: 120 хв.

Країна: Україна

Режисер: Олесь Санін

Продюсери: Максим Асадчий, Олесь Санін

Співпродюсер: Данило Білак

Сценаристи: Пол Волянський, Олесь Санін, Василь Портяк, Максим Черниш

Оператор: Сергій Михальчук

Композитор: Алла Загайкевич

Художник-постановник: Олександра Дробот, Юрій Григорович

Художниці з костюмів: Гала Отенко, Марія Керо

Художниця з гриму: Ірина Солодовська

Постановники трюків: Петро Треско, Руслан Горілий, Петро Жирун

Кастинг-директорка: Алла Самойленко

Актори: Олекса Довбуш – Сергій Стрельников, Іван Довбуш – Олексій Гнатковський, Марічка – Дар’я Плахтій, Пшелуський – Матеуш Косьцюкевіч, Княгиня Яблуновська – Агата Бузек, опришки – Петро Жирун, Павло Жирун, Дмитро Вівчарюк, Роман Ясиновський, Ростислав Держипільський, Дзвінчук – Олександр Мавріц.

Синопсис:

Карпати, початок XVIII ст. Жорстоке правління польської шляхти змушує гуцулів тікати в гори. Двоє братів, Олекса та Іван Довбуші, опиняються поза законом і стають опришками.

У пошуках помсти панам за вбивство батьків Довбушів, брати стають ворогами. Один прагне грошей, інший - справедливості.

Гуцули починають повстання, яке очолює Олекса. Шляхта робить усе можливе, аби знищити Довбуша. Але він усіх перехитрив. І розрослася легенда про Карпатського лицаря. Легенда, що надихає покоління тих, хто бореться за свободу рідної землі. Про силу і любов Олекси Довбуша, про зраду й кривду. Про те, як він жив і як обманув смерть.

 

 

 

 

 

 

 

 

Новое на сайте

Search