Украинское кино

Фільми з Docudays UA-2022 покажуть на Краківському кінофестивалі

Наприкінці травня – на початку червня фільми з програми DOCU/Україна Національного конкурсу фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA-2022 покажуть на Краківському кінофестивалі.

Docudays-2022 мав розпочатися 25 березня у Києві, проте це стало неможливим через напад Росії та війну, що триває. Організатори Краківського кінофестивалю вирішили провести частину українського фестивалю у краківському кінотеатрі "Київ".

У програмі покажуть фільми:

"Плай" режисерки Єви Джішіашвілі;

"Між небом та горами" режисера Дмитра Грешка;

"Привоз" режисерки Єви Нейман;

"Нескінченність за Флоріаном" режисера Олексія Радинського.

Фільми я дивився кілька годин із важким серцем, — каже директор Краківського кінофестивалю Кшиштоф Ґєрат. — Вони показують Україну ще до повномасштабного нападу. І мені дуже боляче, коли я уявляю ці місця і цих людей зараз.

Я вірю в те, що фільми з програми ми представимо разом з нашими друзями й подругами з Києва, а після показів — поговоримо з їхніми автор(к)ами. Ця програма та присутність гостей з України на фестивалі стане проявом солідарності польського та міжнародного кінематографічного середовища".

Краківський кінофестиваль по можливості запросить організаторів Docudays UA та режисерів фільмів-конкурсантів, які оцінюватимуться міжнародним журі, а нагороди будуть вручені під час фінального галаконцерту. Фільми, показані у Кракові, будуть вважатися українськими прем'єрами, що дозволить їм зберегти статус міжнародних прем'єр та відкриє творцям шлях до участі в інших престижних кіноподіях.

Весь дохід від продажу квитків на покази українських фільмів буде переданий фестивалю Docudays UA.

 

Новое на сайте

Search