Мировое кино

У Парижі йдуть «Зустрічі навколо сучасного українського кіно»

Стрічку Віри ЯковенкоПодвійний іммельманн” покажуть у Парижі на “Зустрічах навколо сучасного українського кіно” від Університету Сорбонна та дослідницького підрозділу THALIM Національного центру наукових досліджень Франції CNRS.

Як передає Amazing Ukraine, про це повідомляє Держкіно.

Показ фільму та дискусія з режисеркою відбудуться 18 квітня в кінотеатрі Reflet Médicis. 19 квітня в межах “Зустрічей навколо сучасного українського кіно” відбудуться також презентація та покази дипломних робіт випускників КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого та круглий стіл пам’яті литовського режисера Мантаса Кведаравічюса, який загинув у заблокованому Маріуполі”, – йдеться у повідомленні.

У дебютному фільмі Віри Яковенко “Подвійний іммельманн” російсько-українська війна, що почалась у 2014 році, виступає тлом, каталізатором дій героїв. Стрічка безоціночно показує процеси, які виникли у суспільстві серед мешканців “сірої зони”, які зіткнулись із новою реальністю і намагаються пристосуватись до життя у нових умовах. Зіткнення віч-на-віч із “ворогом” – представниками української сторони – породжує прагнення до пізнання, яке йде у розріз із телевізійною пропагандою та викликає в одних поштовх до людяності, розуміння та переосмислення, а в інших – жагу до використання безмежної влади, здирництво та втрату моральних цінностей заради власної вигоди. За словами авторів фільму, образ “Подвійного іммельманну” як небезпечного прийому вищого пілотажу – це алегоричне вираження тих непростих процесів, які проходять і громадяни, і сама країна, і надмета цього віражу “до точки повернутись і людиною лишитись”.

Новое на сайте

Search