Новости

У соцмережах підтримують форму української збірної з футболу

Користувачі різних соцмереж дружно схвалюють гасла з нової форми української команди, залишаючи тисячі коментарів на підтримку. 

9 червня виконавчий комітет Української асоціації футболу затвердив офіційний футбольний статус гасел «Слава Україні!» і «Героям слава!». Також футбольним символом було затверджено карту України з тризубом у центрі. Про це повідомив у Facebook очільник УАФ Андрій Павелко. Тобто ці гасла і символи можуть використовуватися на всіх офіційних заходах УАФ, заходах за участю представників УАФ на міжнародній арені і в матчах національної збірної.

Таким чином комітет відреагував на вимогу Спілки європейських футбольних асоціацій (УЄФА) прибрати напис «Героям слава!» з форми української збірної на Євро-2020.

Раніше УЄФА затвердила форму і не мала до неї претензій, а нова вимога з'явилася після невдоволення Росії, що на футболках гравців є карта з окупованими Кримом та окремими територіями Донбасу в складі України. Гасла «Слава Україні!» і «Героям слава!» російську владу також обурили. У МЗС РФ та Держдумі закликали заборонити українцям грати в такій формі. Зазначимо, що російська компанія «Газпром» є спонсором Чемпіонату Європи з футболу та Ліги Чемпіонів  – обидва турніри проводить УЄФА.

Після цього спілка заявила, що гасло «Героям слава!» є політичним і його треба прибрати. Цікаво, що напис розташовано на внутрішній стороні комірця, і його не видно, коли футболка на гравцеві. Водночас всі інші символи, якими була невдоволена РФ і які буде видно під час гри, залишаться.

Усі ці події викликали резонанс та своєрідний флешмоб в українському сегменті Facebook. Чимало користувачів, серед яких багато відомих людей, публічних осіб, змінили обкладинки своїх сторінок, розмістивши фото комірця футболки національної збірної з гаслом «Героям слава!». Ще патріотичні українці додали відповідну рамку до своїх аватарок.

 

Новое на сайте

Search