ТВ

Ірина Верещук: «Не маю права на емоції»

Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук дала ексклюзивне інтерв’ю ведучій програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна» Лілії Ребрик. Під час відвертої бесіди політикиня розповіла, які емоції відчуває, рятуючи полонених, та чим керується під час перемовин з росіянами.  

Міністерка Ірина Верещук сьогодні є справжнім прикладом для кожної українки. З початку війни політикиня отримала важливу місію, тоді ж їй довелось радикально змінити своє життя і повністю віддатися роботі.

«Мені сказали, що займатись коридорами потрібно тут і негайно. Це трапилось через тиждень від початку війни. Тож мені потрібно було швидко перебудувати систему прийняття рішень, – коментує Ірина Верещук у розмові з ведучою каналу «Україна». – Маю цей хрест і мушу його нести, не маючи права на емоції. Не можу розповісти зараз всіх деталей – це вже після війни, але розумію, що від цих перемовин залежить життя і здоров’я тисяч людей. Наприклад, коридорами ми вже врятували близько мільйона людей і близько 250 обміняно військових і цивільних, яких ми повернули».

Крім того, міністерка розповіла, які емоції вона відчуває до росіян, з якими постійно веде перемовини.

«У мене немає ненависті. Я не можу ненавидіти, бо тоді не зможу працювати. У мене є жорсткість, концентрація та величезне бажання досягти результату. А результат – це обмін, який відбувся, це люди, які повернулись додому, це поранені, які мають шанс вижити, бо в цих катівнях ніхто не дбає про наших, вони просто сидять у СІЗО, деколи без кінцівки, не маючи можливості пересуватись… а ці жінки – це мій величезний пріоритет. Я відмовляють від перемовин, якщо у списку немає жінок або цивільних, яких мусять віддати поза обміном. Це все вимагає великої енергетичних затрат», – зізналась Ірина Верещук.

А ось найбільшим щастям і розрядкою для політикині є розмови з матерями та дружинами полонених, яких вже вдалось врятувати, каже – ці сльози радості просто безцінні.

«Я постійно кажу чоловікам, яких ми врятували завдяки обміну, що це так за них молились жінки і тепер вони просто не мають права їх коли-небудь образити. Натомість чула від військових слова подяки за те, що ми врятували їхні родини, вивезли з небезпеки, і тепер вони готові втричі сильніше боронити землю і воювати», – поділилась міністерка в інтерв’ю програмі «Ранок з Україною».

Новое на сайте

Search