Украинское кино

Стрічка «Мати Апостолів» отримала 4 нагороди італійського релігійного кінофестивалю

Фестивальний рік фільму «Мати Апостолів» завершується тріумфально! Стрічка отримала 4 нагороди престижного релігійного 17th Terni Film Festival, який проходив з 6 по 14 листопада в місті Терні, Італія.

Журі священнослужителів та мистецьке журі зійшлися в єдиному виборі переможця кінофестивалю та присудили фільму наступні нагороди: 

- Нагорода екуменічного журі Ватикану за єдність різних культур і вірувань 

- «Найкраща акторка» - Наталія Половинка 

- «Найкращий саундтрек» - Роман Григорів та Ілля Разумейко

- Гран-прі кінофестивалю.

Зазначимо, що звукозапис головного саундтреку стрічки було створено Національним президентським оркестром.

Читайте також: Композитори фільму «Мати Апостолів»: Майбутнє музики в кіно - це саунд-дизайн

«Це дуже важливі для мене перемоги фільму, - говорить Наталія Половинка, - як ми, так і журі зі священників із цілого світу були здивовані і втішені, що вони зійшлися з вибором найкращого фільму фестивалю з мистецьким журі, їх слова: «Це не лише професійна перемога, а й духовна, людська». Я вірю, що кожна перемога нашого фільму - це крок до перемоги у цій війні».

Terni Film Festival - це міжнародний кінофестиваль, присвячений питанням духовності та расизму, міграції та інтеграції, інвалідності та гендеру, міжрелігійним відносинам та навчанню молоді волонтерству. Фестиваль організовується Інститутом теологічних та історико-соціальних досліджень ISTESS, єпархією Терні-Нарні-Амелія, Папським інститутом сім`ї Іоанна Павла II та Єпископальною конференцією Умбрії, під патронатом Папської ради з культури. Почесний президент фестивалю – кінорежисер Кшиштоф Зануссі.

Напередодні, 12 листопада, відбувся глядацький показ фільму в рамках офіційної програми кінофестивалю. Стрічку представляли режисер Заза Буадзе та виконавиця головної ролі Наталія Половинка. Показ відвідала другий секретар Посольства України в Італії Олена Холявицька. 

Кінокартина, що відверто розповідає про початок українсько-російської війни 2014 року, неймовірно вразила всіх глядачів. Після показу українська спільнота довгий час не відпускала гостей з України - розпитували, спілкувалися, плакали, раділи зустрічі, фотографувалися.  

"Мовою кінематографу, ми спілкуємось зі світом, ділимось своїми болем та радістю, проблемами та перемогами! Звісно, для всіх, хто брав участь у створенні стрічки, дуже важливо, коли фільм отримує міжнародне визнання. За рік ми отримали нагороди в США, Канаді, Італії, Іспанії, Німеччині та, звісно, Україні. Загалом ми отримали 25 нагород! Це є показником високої якості фільму та інтересу світової спільноти до України", - зазначив продюсер стрічки Дмитро Овечкін.

Військова драма розповідає про безмірну материнську любов. В основу фільму увійшли історії жінок, сини яких воювали за Україну 2014 року.

«В пошуках сина-льотчика, чий літак було збито над окупованою територією, мати потрапляє в абсолютно чужий і агресивний світ, де все пронизано ненавистю та стражданням. У цьому пеклі вона не тільки шукає сина, але, маючи в серці велику любов і милосердний характер, змінює всіх, кого зустрічає на своєму шляху. І найголовніше, вона змінює себе, знаходячи воістину сакральну силу! Її відчай і біль перероджуються у вічний материнський дух землі, який повертає синів додому, живих чи мертвих».

Фільм створено компанією «Студія «Золоте Руно» за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України. Промокампанія проходила за підтримки Держкіно України. Прем'єра в Україні відбулася 3 грудня 2020 року. Режисер - Заза Буадзе, сценаристи - Ратха Макеєнкова і Заза Буадзе, продюсер Дмитро Овечкін, у ролях: Наталія Половинка, Богдан Бенюк, Олександр Пожарський та інші. 

 

Новое на сайте

Search