Новости

З 14 червня 2021 року директором УКФ призначено Владислава Берковського

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко призначив Владислава Берковського на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду (УКФ). Про це інформує інтернет-портал «Детектор медіа».

Щодо свого призначення повідомив сам Берковський агентству «Інтерфакс Україна».

«Нарешті завершився процес спецперевірки. По-перше, я завершив свою роботу як держслужбовець і мені потрібно було передати установу, звільнитися з посади, це теж зайняло якийсь час. Моє звільнення мало пройти через узгодження з Київською міською державною адміністрацією. Потім узгодження в десяти установах і міністерствах. Все завершилося, я підписав контракт, видано указ про моє призначення, і в понеділок, 14 червня, я вступаю на нову посаду», – сказав Берковський.

Владислав Берковський є фахівцем із державної політики в архівній сфері, кандидатом історичних наук. 2000 року він закінчив гуманітарний факультет Національного університету «Острозька академія». У лютому 2012-го – Національну академію державного управління при президенті України за спеціальністю "Управління суспільним розвитком".

Нагадаємо, Берковський керував Центральним кінофотофоноархівом ім. Пшеничного і переміг на повторному конкурсі на посаду виконавчого директора УКФ.

7 червня голова Наглядової ради Українського культурного фонду Лариса Мудрак склала повноваження. Також заяву на звільнення з посади членкині Наглядової ради УКФ подала директорка Національного музею Богдана та Варвари Ханенків Катерина Чуєва.  

Рішення Мудрак і Чуєва ухвалили на тлі закликів експертів та культурних інституцій до Уряду висловити недовіру керівним органам УКФ, які «відмовляють у фінансуванні раніше затверджених проєктів».

31 травня низка експертів УКФ надіслали відкритого листа президенту Володимиру Зеленському, прем'єру Денису Шмигалю та очільнику Мінкульту Олександру Ткаченку, в якому вони висловили недовіру Наглядовій раді УКФ та закликали розпустити її.

На думку авторів листа, «нещодавні дії новообраної Наглядової ради Фонду свідчать, що принцип прозорості розподілу коштів опинився під загрозою», що засвідчує «відхилення низки проєктів без належної аргументації».

Серед підписантів письменник Андрій Любка, колишній генпродюсер ОМКФ Юлія Сінькевич, директор Дикого театру Ярослава Кравченко.

 

Новое на сайте

Search