Новости

Санкції РНБО проти Дмитра Фірташа й Павла Фукса

Рада нацбезпеки і оборони України запровадила персональні санкції проти олігарха та медіавласника Дмитра Фірташа, а також бізнесмена Павла Фукса. Відповідне рішення Радбез ухвалив ще 18 червня. Про це під час брифінгу повідомив секретар Радбезу Олексій Данілов. Інформує в новині портал «Детектор медіа».

За словами Данілова, «повний пакет санкцій» проти Фірташа запроваджений через його участь у титановому бізнесі та через постачання сировини на військові підприємства Росії. Секретар Радбезу заявив, що відповідний факт був встановлений українською розвідкою.

«Це постачання сировини, яка потім йде – і це підтверджено нашими розвідниками – на підприємства Російської Федерації. Ми не можемо допустити, щоб це продовжувалось», – сказав Данілов.

Секретар Радбезу додав, що крім Фірташа, санкції запроваджені щодо тих підприємств, які безпосередньо інтегровані у військово-промисловий комплекс Росії, який використовує титан у військовій сфері.

Фірташ є одним з найбагатших бізнесменів України, зокрема, він контролює майже всі українські облгази. Зараз Фірташ у Відні під домашній арештом через справу ФБР проти нього. Зокрема, його звинувачують у відмиванні грошей і участі в корупційних схемах. Через міжнародну групу компаній Group DF олігарх контролює медіагрупу «Inter Media Group» (до складу якої входить, зокрема, телеканал «Інтер»). 

У свою чергу, санкції проти Фукса запроваджені через «незаконне отримання ліцензій на видобуток корисних копалин в Україні». Данілов уточнив, що це «ситуація, пов'язана з компанією "Голден Деррік"».

«Ви знаєте, що ця людина, яка за один день все це отримала, вона подала у суд на указ президента. Ми наголошуємо, що не допустимо, щоб люди, які в незаконний спосіб отримали преференції від держави, і немає значення, коли це відбувалося – чи за Віктора Федоровича, чи за Петра Олексійовича – ми наголошуємо, що надра – це стратегічний ресурс нашої держави. Згідно з Конституцією, всі громадяни, ми всі з вами є власниками цих надр, і ними треба розпоряджатися у такий спосіб, щоб суспільству було відомо, хто за цим стоїть», – зазначив Данілов.

Ще у березні РНБО запровадила санкції проти 19 компаній, що працюють в сфері користування надрами. За даними ЗМІ, частина з них була пов'язана з Фуксом, однак сам бізнесмен спростовував це. 

 

Новое на сайте

Search