Новости

Закон ухвалено: захмарні суми за порушення ПДР

Закон №2695 16 лютого 2021 року прийнято в цілому: відтепер МВС жорстко каратиме водіів захмарними грошима за порушення ПДР. Сподіватимемося, що це спинить багатьох недисциплінованих кермувальників та суттєво знизить число загиблих і травмованих. 

Штраф за перевищення швидкості більше ніж на 50 км/год. — 1700 грн (до того 510 грн), залишення місця ДТП — 3400 грн (було 255 грн), п’яний водій за кермом — від 17 000 грн до конфіскації авто. Про це інформує пресслужба Міністерства Внутрішніх справ України.

Такі заходи вкрай вимушені - внаслідок жахливого стану на вітчизняних дорогах. Саме тому в МВС вважають за необхідне посилити відповідальність й закликали депутатів до ухвалення відповідного закону.

«Минулого року на дорогах України загинули 3550 осіб. Ці люди стали жертвами тих, хто порушив правила безпеки дорожнього руху — як правило, це перевищення швидкості, порушення правил обгону, виїзд на зустрічну смугу, керування в стані алкогольного сп’яніння», — зазначив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

За даними МВС, за 2020 рік патрульна поліція зупинила 129 тис. водіїв, які керували автомобілем у нетверезому стані, тобто по 300 осіб за день.

«Це тільки ті, кого ми встигли зупинити. А скільки мільйонів разів українці сідали за кермо в нетверезому стані? Десятки мільйонів. Штраф 10 200 грн, повторний — 20 400, але це не зупиняє цих людей. Минулого року 9,5 тис. водіїв сіли повторно за кермо в стані сп’яніння і були спіймані, а 7 тис. — втретє. У нас є унікуми, затримані по 9 разів у стані алкогольного сп’яніння», — підкреслив чиновник.

Ще пан Геращенко додав: цей закон за повторність вводить адміністративний арешт днів на 10, вводиться конфіскація авто у тих, хто втретє за рік сів за кермо п’яний. Ці люди реально вбивці. Підхід обґрунтований. У багатьох країнах дають рік-два в’язниці тим особам, які двічі-тричі за рік притягуються за керування в нетверезому стані.

Зараз документ очікує на підпис президента, після чого набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування в «Урядовому кур’єрі».

Новое на сайте

Search